Súhrn medzinárodného spravodajstva – 11. februára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


PRAHA – V súvislosti s očkovaním proti koronavírusu zomrel v Česku prvý človek. Informoval o tom v stredu český Štátny ústav pre kontrolu liečiv (SÚKL). Išlo o seniora, ktorý bol v terminálnom štádiu iného ochorenia a po podaní vakcíny sa u neho objavili nežiaduce účinky. Tie výrazne zhoršili jeho zdravotný stav.

RÍM – Lyžiarske strediská v regióne Lombardsko na severe Talianska, ktoré sa pred rokom stalo prvým známym ohniskom koronavírusovej pandémie v Európe, sa znovu otvoria 15. februára. Odobrenie otvorenia bolo podmienené niekoľkými preventívnymi opatreniami na obmedzenie tlačeníc na svahoch vrátane obmedzenia predaja permanentiek, tzv. skipassov.

WASHINGTON – Americký prezident Joe Biden absolvoval svoj prvý telefonický rozhovor s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Vyjadril počas neho znepokojenie súvisiace s tvrdými zásahmi Pekingu voči demokratickým aktivistom v Hongkongu či s porušovaním ľudských práv Ujgurov a ďalších menšín v regióne Sin-ťiang na severozápade Číny. Biden vyjadril tiež obavy z „donucovacích a neférových ekonomických praktík“ Pekingu či projekcie moci Číny v indicko-tichomorskom regióne vrátane podnikania čoraz asertívnejších krokov voči Taiwanu.

WASHINGTON – Americký prezident Joe Biden oznámil v stredu zriadenie osobitnej pracovnej skupiny amerického ministerstva obrany pre Čínu, ktorá preskúma doterajší strategický prístup americkej armády voči hrozbám zo strany Pekingu. Novovytvorená pracovná skupina má štyri mesiace na to, aby ministrovi obrany Lloydovi Austinovi predložila hodnotenia a odporúčania týkajúce sa stratégie voči Číne. O jej zisteniach a odporúčaniach budú následne diskutovať zástupcovia Pentagónu s Kongresom a ďalšími predstaviteľmi.

LOS ANGELES – Vo veku 78 rokov zomrel v stredu Larry Flynt, svetoznámy americký vydavateľ pornografických časopisov a bojovník za slobodu prejavu. Jeho synovec Jimmyho Flynt mladší informoval, že zomrel vo svojom dome v Los Angeles na zlyhanie srdca. O kontroverznom, ale aj tragickom živote Larryho Flynta natočil český režisér Miloš Forman v roku 1996 film Ľud verzus Larry Flynt.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *