Súhrn medzinárodného spravodajstva – 19. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

MANAGUA – Nikaragujské úrady prepustili v predvianočnom období 1004 väzňov, informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na vyhlásenie nikaragujskej viceprezidentky Rosario Murillovej.

      BANGKOK – Thajsko hlásilo v sobotu viac ako 500 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je dosiaľ najvyšší denný počet, informovala agentúra AP.

      TEL AVIV – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dostal v sobotu injekciu s vakcínou proti ochoreniu COVID-19, čím spustil očkovaciu kampaň v krajine, informovala agentúra AFP.

      ATÉNY –  Stanový tábor Kara Tepe na gréckom ostrove Lesbos, v ktorom uplynulý týždeň došlo k údajnému znásilneniu batoľaťa, je z hľadiska bezpečnosti a dodržiavania poriadku vo veľmi dobrom stave. V sobotu to oznámil grécky minister pre migráciu Notis Mitarachi, píše agentúra AFP.

      WASHINGTON – Prezident USA Donald Trump bagatelizoval v sobotu rozsiahly kybernetický útok na americké vládne agentúry, informovala agentúra AFP.

      KYJEV – Na Ukrajine zaznamenali za uplynulých 24 hodín 11.742 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 213 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z údajov Systému monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RBNO), o ktorých informovala v sobotu agentúra UNIAN.

      BERLÍN – Nemecká vláda prepravila zo Sýrie do vlasti niekoľko zajatých podozrivých členov teroristickej organizácie Islamský štát (IS) s nemeckým občianstvom, informovala v sobotu agentúra DPA.

      MOSKVA – Kozmonautom sa stále nepodarilo vyriešiť problém s unikajúcim kyslíkom na ruskom segmente Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) v module Zvezda. Podľa ruskej vesmírnej agentúry (Roskosmos) je však situácia pod kontrolou a posádke ISS nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA.    

      LONDÝN – Obyvatelia Londýna a juhovýchodnej časti Anglicka musia od nedele „zostať doma“, vyhlásil v sobotu britský premiér Boris Johnson v rámci úsilia dostať pod kontrolu šírenie nového, zrejme ešte nákazlivejšieho variantu koronavírusu SARS-CoV-2.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *