Súhrn medzinárodného spravodajstva – 20. januára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


WASHINGTON – Vyše 400.000 ľudí zomrelo od začiatku pandémie v Spojených štátoch v spojitosti s ochorením COVID-19. Počet úmrtí v tejto krajine je v absolútnych číslach zďaleka najvyšší, hoci niektoré iné krajiny zaznamenávajú viac mŕtvych v pomere k svojmu obyvateľstvu, napríklad Taliansko, Británia a Belgicko

WASHINGTON – Odchádzajúci americký prezident Donald Trump vo svojom rozlúčkovom prejave povedal, že Amerika sa „modlí“ za úspech budúcej administratívy nového prezidenta Joea Bidena.

WASHINGTON – Antony Blinken, nominant novozvoleného prezidenta USA Joea Bidena na post ministra zahraničných vecí, plánuje prehodnotiť rozhodnutie odchádzajúcej vlády, ktorá zaradila jemenské povstalecké hnutie známe ako húsíovia na svoj zoznam teroristických skupín.

LONDÝN – Bývalá britská premiérka Theresa Mayová v utorok kritizovala úradujúceho premiéra Borisa Johnsona za to, že „zanechal morálne vodcovstvo“ Británie. Johnson podľa jej slov niektorými politickými rozhodnutiami „nezvýšil našu dôveryhodnosť v očiach zvyšku sveta“.

JERUZALEM – Izrael vypísal tender na výstavbu viac ako 2500 bytových jednotiek v oblasti Západného brehu Jordánu a východného Jeruzalema. Väčšina medzinárodného spoločenstva považuje všetky židovské osady na Západnom brehu Jordánu za nelegálne.

WASHINGTON – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v utorok upozornila, že nemocnice v niektorých častiach Severnej a Južnej Ameriky sú vážne preťažené v dôsledku rastúceho počtu prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2.

MEXIKO – Mexiko v utorok zaznamenalo 1584 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19 za ostatných 24 hodín, čo je najvyšší denný nárast od začiatku pandémie. V krajine zároveň stúpa počet krádeží fliaš s kyslíkom.

JERUZALEM – Izraelské tanky v utorok v noci spustili paľbu na pozície militantného hnutia Hamas v pásme Gazy po tom, čo z Palestínskej enklávy odpálili raketu smerom na územie židovského štátu.

BANGKOK – Súd v Thajsku odsúdil v utorok bývalú štátnu úradníčku na 43 rokov a šesť mesiacov odňatia slobody za porušenie prísnych zákonov v súvislosti s urážkou monarchie.

GUATEMALA – Guatemala v utorok vrátila do Hondurasu tisíce migrantov, ktorí boli súčasťou karavány usilujúcej sa dostať sa na územie USA.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *