Súhrn medzinárodného spravodajstva – 22. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

WASHINGTON – Americký Kongres drvivou väčšinou hlasov schválil v noci na utorok rozsiahly návrh zákona o záchrannom balíku pre milióny Američanov postihnutých koronavírusovou pandémiou v hodnote takmer 900 miliárd dolárov (asi 740 miliárd eur). Návrh zákona dostane teraz na podpis prezident USA Donald Trump.

PRAHA – V českom kláštore Milevsko archeológovia objavili údajne časť klinca z Pravého kríža, vzácnu relikviu Ježiša Krista.

WASHINGTON – Vláda Spojených štátov zvažuje, že pre obavy zo šírenia novej, oveľa nákazlivejšej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2, bude od všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo Spojeného kráľovstva požadovať negatívny výsledkok testu na koronavírus, ktorý nebude môcť byť od ich odletu starší viac ako 72 hodín.

VIEDEŇ – Očakávajúc nástup novozvoleného amerického prezidenta Joea Bidena do Bieleho domu sa zvyšní signatári jadrovej dohody s Iránom pripravujú na možný návrat Spojených štátov k tomuto paktu. Oznámili to v pondelok po virtuálnom rokovaní s iránskymi predstaviteľmi.

MONTREAL – Kanadská najľudnatejšia provincia Ontário od soboty 26. decembra zavedie nový lockdown, ktorý postihne všetkých približne 14 miliónov obyvateľov.

MOSKVA – Alexandr Kurljandskij, ruský spisovateľ a jeden z tvorcov obľúbeného kresleného seriálu „No počkaj!“, zomrel v pondelok vo veku 82 rokov.

BERLÍN – Nemecká prokuratúra v pondelok vzniesla obvinenie voči údajnému členovi teroristickej organizácie Islamský štát (IS), ktorý je podozrivý zo série podpaľačských a kyselinových útokov namierených proti tureckým podnikom a mešite, ako aj z plánovania vraždy za pomoci zbrane a výbušnín.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *