Súhrn medzinárodného spravodajstva – 30. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


BRAZÍLIA – Latinská Amerika spolu s Karibikom sa v utorok stali druhým regiónom na svete, kde počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom prekonal polmiliónovú hranicu.

PARÍŽ – Francúzsko plánuje od začiatku januára sprísniť zákaz nočného vychádzania v oblastiach, ktoré sú najviac postihnuté pandémiou nového koronavírusu. Oznámil to v utorok večer francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran.

KODAŇ – Dánska vláda v utorok ohlásila predĺženie epidemiologických reštrikcií, ktoré sa týkajú zatvorených obchodov a nákupných stredísk. Pôvodne sa mali obchody opätovne otvoriť 3. januára, po novom však budú musieť počkať až do 17. januára.

WASHINGTON – V USA v utorok zaznamenali vôbec prvý prípad nákazy novou mutáciou koronavírusu SARS-CoV-2, ktorá sa začala šíriť z Británie. Zaregistrovali ho v štáte Colorado.

SOUL – Severokórejský vodca Kim Čong-un v utorok na zasadnutí politbyra Kórejskej strany práce rozhodol, že plánovaný zjazd vládnucej strany sa uskutoční na začiatku januára.

JERUZALEM – Starosta izraelského mesta Tel Aviv v utorok oznámil, že zakladá novú politickú stranu, s ktorou plánuje kandidovať v predčasných parlamentných voľbách 23. marca 2021.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *