Sulík urobí hav hav a nakoniec pred Matovičom-mačiakom aj tak nakoniec poslušne stiahne chvost

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 19. mája (TASR) – Ministerstvo financií (MF) SR má už tri týždne k dispozícii podpísané zmluvy s úspešnými žiadateľmi v dotačnej výzve Ministerstva hospodárstva (MH) SR pre subjekty pôsobiace v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu. Oznámil to po rokovaní vlády šéf MH Richard Sulík (SaS), ktorý zároveň vyzval ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), aby zazmluvnené prostriedky uvoľnil.

„Tri týždne tí, ktorí to potrebujú, čakajú na vyplatenie. Pán minister sa k tomu možno ešte nestihol dostať medzi svojimi cestami do Budapešti, Moskvy a Pittsburghu. Vyzývam ho, aby tak urobil a peniaze sa dostali tam, kde majú ísť,“ zdôraznil Sulík.

Zároveň sa ohradil, aby tieto zdroje boli prostriedkom boja medzi ním a Matovičom v prípade témy navýšenia štátneho rozpočtu, s ktorým liberáli v predloženej podobe nesúhlasia. Nechcel však reagovať na osobné útoky Matoviča. Bývalý premiér aj v stredu pred rokovaním vlády adresoval niekoľko ostrých výrazov smerom k Sulíkovi.

Aktualizované znenie COVID automatu pripravuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, znížiť by sa mohol počet pásiem. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Dodal, že na utorkovom (18. 5.) stretnutí na pôde MZ sa dohodlo päť zásad, finálne znenie aktualizácie by mohlo byť známe budúci týždeň.

„Na základe týchto zásad pripravia ľudia na ministerstve zdravotníctva aktualizované znenie COVID automatu a budúci utorok bude podrobné pracovné stretnutie, kde detailne dohodnú finálne znenie,“ povedal Sulík. „Chceme znížiť počet pásiem, lebo sedem je priveľa,“ ozrejmil.

V COVID automate by sa malo podľa jeho slov zohľadniť aj očkovanie obyvateľstva. Ďalšou zo zásad by mala byť iba jedna celoslovenská úroveň, keďže doteraz ich bolo podľa Sulíka viac.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Sulík urobí hav hav a nakoniec pred Matovičom-mačiakom aj tak nakoniec poslušne stiahne chvost

 • 19. mája 2021 at 18:11
  Permalink

  Nemoze stiahnut nieco co nema, a ani gule uz nema….

  Reply
  • 19. mája 2021 at 20:46
   Permalink

   Majú peniaze , ktoré ukradli „SS lovákom“

   Reply
 • 19. mája 2021 at 22:27
  Permalink

  To preto sa hadaju, vedia o sebe kto kolko dostal, a urcite niekto z nich viac.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *