Sulík sa nám snaží nahovoriť, že núdzový stav, alebo jeho náhradu potrebujeme, aby oni mohli odmeňovať zdravotníkov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jaroslav Novák

Bratislava 12. mája (TASR) – Ak chceme ukončiť núdzový stav, potrebujeme na určité činnosti náhradu, napríklad aby sme mohli odmeniť zdravotníkov v prvej línii alebo aby náklady na pandemické opatrenia nemuseli ísť z rozpočtu zdravotníctva. V pléne Národnej rady (NR) SR to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) pri uvádzaní návrhu na skrátené legislatívne konanie o novele zákona o hospodárskej mobilizácii.

Skrátené legislatívne konanie Sulík odôvodnil tým, že aktuálny núdzový stav by musel parlament odobriť najneskôr v utorok (18. 5.). Bol by rád, ak by sa legislatíva schválila do tohto termínu a núdzový stav by už nebol potrebný.

Návrh z dielne koaličných poslancov má umožniť väčšinu z opatrení hospodárskej mobilizácie zachovať aj v prípade, že by sa núdzový stav skončil. Postačujúca na ich pokračovanie by bola mimoriadna situácia.

Poslanci vo štvrtok rokujú aj o vládnej novele zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Vláda ho navrhuje prebrať v skrátenom legislatívnom konaní. Parlament má tiež v zrýchlenom režime rokovať o novele zákona o štátnom rozpočte na rok 2021. Vo štvrtok popoludní tiež čaká poslancov tradičná Hodina otázok.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Sulík sa nám snaží nahovoriť, že núdzový stav, alebo jeho náhradu potrebujeme, aby oni mohli odmeňovať zdravotníkov

 • 13. mája 2021 at 10:32
  Permalink

  Dobry den, uz ste v tej vlade tak dlho , ze ste zakony mohli zmenit tak, aby ste pandemicke naklady znasali ako stat &Vy, ale viete preco ste to nedali do zakona? No predsa aby ste mohli tahat za nitky,bojite sa.Uz ste zmenili sto zakonov v zrychlenom konani tak uz by sa tam vmestil aj ten jeden.Viete ze ked Vas odtial vyzenu uz nemate v zivote sancu sa tam dostat. Preto.

  Reply
  • 14. mája 2021 at 12:35
   Permalink

   Súhlas. Na tlačovkách trepe dve na tri, ale pri hlasovaní sú v nerozbornom šíku.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *