Švajčiarsko: Začína sa online WEF v Davose, vystúpi na ňom Putin i Si Ťin-pching

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 25. januára (TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin prostredníctvom videokonferencie vystúpi s prejavom na výročnom Svetovom ekonomickom fóre (WEF), ktoré sa koná tento týždeň vo švajčiarskom horskom stredisku Davos. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na ruské médiá.

Fórum, na ktorom sa stretávajú obchodní šéfovia, politickí myslitelia a lídri štátov, sa tohto roku bude z dôvodu pandémie koronavírusového ochorenia COVID-19 konať iba on-line.

Putin sa nezúčastnil na WEF v Davose od roku 2009, keď zastával post premiéra. Ak sa teraz na podujatí zúčastní, pravdepodobne sa stretne s kritikou Západu, ktorý zvažuje uvalenie sankcií na Moskvu v súvislosti so zatknutím protikremeľského aktivistu Alexeja Navaľného.

WEF bude mať on-line formát vôbec po prvý raz vo svojej histórii. Organizátori očakávajú diskusiu približne 2000 účastníkov fóra. Hovoriť sa bude o riešení pandemickej krízy, lepšieho rozdelenia bohatstva a efektívnejšej ochrane životného prostredia.

Podujatie odštartuje v pondelok večer a bude trvať do piatka.

Kľúčovými rečníkmi počas otváracieho dňa budú čínsky prezident Si Ťin-pching a generálny tajomník OSN António Guterres. Svoju účasť potvrdili aj politickí lídri Nemecka, Francúzska, Indie, Japonska, Južnej Kórey a Juhoafrickej republiky.

Hoci nový americký prezident Joe Biden nie je medzi tohtoročnými účastníkmi fóra, jeho administratívu bude v Davose zastupovať hlavný zdravotnícky poradca Anthony Fauci a vyslanec USA pre klimatické záležitosti John Kerry, dopĺňa tlačová agentúra DPA.

Koncom mája sa v Singapure uskutoční aj fyzický summit WEF, na ktorom sa stretnú poprední svetoví politici a šéfovia korporácií.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *