,,Ťahák večera“: Tódová s Mikulcom a Lipšicom budú diskutovať o boji proti korupcii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 12. apríla (TASR) – Multižánrový protikorupčný festival Pucung bude tento rok online, potrvá týždeň a bude zadarmo. V poradí 4. ročník podujatia prinesie diskusie, webinár Ako sa nezblázniť zo zlých správ i koncert kapely Modré hory. Program bude festival streamovať každý večer od 19. do 24. apríla na Facebooku. TASR o tom informovala Klára Bernátová z Nadácie Zastavme korupciu.

Podujatie má za cieľ spojiť inšpiratívnych ľudí, vyspovedať kľúčové osobnosti z občianskej spoločnosti, novinárskeho prostredia, politiky a kultúry. „A ukázať, že pozitívna zmena je možná,“ odkazujú organizátori podujatia, ktoré minulé ročníky hostila košická Tabačka, kde sa účastníci festivalu tento rok nemôžu stretnúť pre pandémiu nového koronavírusu. „Rozhodli sme sa však zo situácie vyťažiť maximum. Bežne jednodňové podujatie pre 500 ľudí bude tentoraz trvať celý týždeň a bude dostupné pre všetkých s internetovým pripojením,“ uviedla Bernátová.

Ťahákom podujatia má byť štvrtková diskusia (22. 4.) o tom, či sa dá vôbec zbaviť korupčnej chobotnice na Slovensku. Hosťami sú špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, minister vnútra Roman Mikulec, riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková a investigatívna novinárka Denníka N Monika Tódová. V programe figuruje aj vystúpenie kapely Modré hory, nový formát PechaKucha, premietanie filmov, diskusia o tajných službách či webinár Ako sa nezblázniť zo zlých správ.

Jednotlivé časti programu budú streamovať na sociálnej sieti, kompletný program zverejňujú na pucung.sk. „Všetci prežívame ťažké časy, a preto sme sa rozhodli, že okrem premietania filmov bude celý program zadarmo,“ uzavrela Bernátová.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “,,Ťahák večera“: Tódová s Mikulcom a Lipšicom budú diskutovať o boji proti korupcii

 • 12. apríla 2021 at 16:56
  Permalink

  Keby mala denná tlač podobne ako ostatné živnosti svoj vývesný štít, mal by na ňom byť nápis: tu sa demoralizujú ľudí, a to v čo najkratšom čase, v čo najširšom meradle a za najnižšiu možnú cenu. S Kierkegaard

  Žurnalistika – služby verejnosti, príliš často som ju cítil ako ťažké násilie na samom sebe… Robil som povrchnosť so zúfalým vnútorným odporom J. Čapek

  Človek, ktorý sa nikdy nepozerá do novín, je lepšie informovaný, než ten, kto ich číta, pretože ten, kto nič nevie, je pravde bližšie než ten, ktorého myseľ je naplnená lžou a omylmi. T. Jefferson

  Sloboda tlače! Máme toľko zákonov na ochranu slobody tlače, a ani jeden trochu spoľahlivý zákon na ochranu ľudí pred tlačou. M. Twain
  Novinári majú dve oči a dve uši, aby videli a počuli dvakrát toľko, než sa v skutočnosti deje. Roda Roda

  „Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť, ale ona zostáva“ – Winston Churchill.

  Ako sa vládne vo svete a ako sa začínajú vojny? Diplomati hovoria klamstvá novinárom
  a potom uveria tomu, čo si prečítajú – Karl Kraus – rakúsky básnik l874-l936

  Veľké národy sa vždy správali ako gangstri a malé ako prostitútky – Kubrick Stanley – am. film. režisér

  Vidíme padať ľudí z vysokého postavenie v dôsledku tých istých chýb, ktorými si ho získali – LaBruyère
  Praktická politika spočíva v ignorovaní faktov – Henry Brooks Adams
  Na tomto svete to možno dotiahnuť niekam iba dvoma spôsobmi: vlastnou snaživosťou
  alebo hlúposťou iných – La Bruyere

  Všeobecne rozšíreným omylom je myslieť si, že tí, ktorí sa najviac sťažujú v mene verejnosti,
  sa aj najviac starajú o jej blaho – Edmind Burke angl. štátnik l729-l797

  Reply
 • 12. apríla 2021 at 18:42
  Permalink

  Už len z tých fotografií týchto prašivých ľudských hyen mi je na grcanie. Objektívne si zaslúžia cenu Jozefa Gobelsa. Čudujem sa že sa ešte majú odvahu vystúpiť pred verejnosť. Dúfam že raz bude v tejto „Džamahýrii“ obnovený trest smrti. Toto sú ideálny kanditáti na prvý pokus.

  Reply
 • 12. apríla 2021 at 19:51
  Permalink

  „Ťahákom podujatia má byť štvrtková diskusia (22. 4.) o tom, či sa dá vôbec zbaviť korupčnej chobotnice na Slovensku.“
  Nemusia vôbec diskutovať, dám im odpoveď hneď. Keďže korupcia je neodňateľným pojmovým znakom kapitalizmu a SR je kapitalistický štát, odpoveď je jasná: Nedá!

  Reply
 • 13. apríla 2021 at 8:06
  Permalink

  Tak tuto akoze „relaciu“ moze pozerat len čisty magor. Oni si z nas budu robit stale „prdel“?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *