Tak to už áno: V súvislosti s koronavírusom ľudia najviac veria Sulíkovým vyjadreniam

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. decembra (TASR) – V súvislosti s novým koronavírusom veria ľudia spomedzi verejných činiteľov a politikov najviac vyjadreniam ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Má podporu 58 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry AKO pre týždenník Trend, ktorý sa realizoval telefonicky od 23. do 27. novembra na vzorke 1000 respondentov.

Druhým najdôveryhodnejším je podľa opýtaných minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) (51,5 percenta). Po ňom premér Igor Matovič (OĽANO) (39 percent), predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) (37,9 percenta), poslanec parlamentu Richard Raši (nezaradený) (33,6 percenta) a predseda mimoparlamentnej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker (32,5 percenta).

Prieskum tiež ukázal, že 31,3 percenta respondentov si myslí, že slovenská vláda podcenila prípravu na druhú, súčasnú vlnu pandémie nového koronavírusu. Trochu ju podcenila podľa 28 percent respondentov a 27,1 percenta respondentov si myslí, že ju zvládla pomerne dobre. To, že ju nepodcenila, uviedlo 7,3 percenta opýtaných.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Tak to už áno: V súvislosti s koronavírusom ľudia najviac veria Sulíkovým vyjadreniam

 • 1. decembra 2020 at 16:56
  Permalink

  Treba len vedieť ako a koho sa pýtať a dostaneš žiadané odpovede.

  Reply
 • 1. decembra 2020 at 17:13
  Permalink

  Okrem iného som v šoku, ako si mnoho ľudí začalo idealizovať Richarda Sulíka…ved aj preferencie SaS v prieskume vyleteli…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom