Taký bežný koaličný deň. Remišová pred kolapsom. Rozpadáva sa jej klub Za ľudí a útočí na Matoviča

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. marca (TASR) – Koaličná strana Za ľudí trvá na svojom postoji a je proti tomu, aby sa na Slovensku očkovalo neregistrovanými vakcínami. Spôsob, akým premiér Igor Matovič (OĽANO) privítal ruskú vakcínu Sputnik V v krajine, označila šéfka strany Veronika Remišová za absurdný.


      „Nákup vakcín je v kompetencii ministra zdravotníctva a nesie za to plnú zodpovednosť, rovnako aj za prípadné následky. Je absurdné, akým spôsobom Igor Matovič vakcínu na Slovensku vítal, neurobil to pri žiadnej inej vakcíne a nevieme, či sa rovnako aktívne snaží nakúpiť aj iné schválené vakcíny. Je to obrovské sklamanie,“ skonštatovala Remišová.


      Očkovať ľudí neregistrovanou vakcínou, pri ktorej Európska lieková agentúra (EMA) nepreverila riadnym spôsobom bezpečnosť a účinnosť, nie je podľa nej správne. Dodala, že takýto prístup môže poškodiť a zneprehľadniť systém očkovania v krajine. „Rovnako nás mrzí odchod nášho poslanca Tomáša Valáška z postu predsedu európskeho výboru parlamentu v reakcii na nákup vakcíny Sputnik V,“ dodala Remišová.


      Slovensko nakúpi dva milióny kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Premiér Igor Matovič (OĽANO) o tom informoval v pondelok z košického letiska, kde priviezli prvú dodávku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.


      Poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek (Za ľudí) následne v reakcii na okolnosti nákupu vakcíny oznámil, že odchádza z vládnej koalície a vzdáva sa postu predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti. Oznámil to na sociálnej sieti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Taký bežný koaličný deň. Remišová pred kolapsom. Rozpadáva sa jej klub Za ľudí a útočí na Matoviča

 • 2. marca 2021 at 8:37
  Permalink

  Fuchtli sa rozpadáva bordeľ – najvyšší čas

  Reply
 • 2. marca 2021 at 8:57
  Permalink

  Dňa 4. októbra 1957 bola zo sovietskeho kozmodromu Bajkonur vypustená prvá umelá družica Zeme SPUTNIK I, ktorá začala novú éru vedeckotechnických výdobytkov, medzi ktoré patrí napríklad aj satelitná komunikácia. Pípanie z vesmíru pred 64 rokmi vyvolala na Západe zdesenie a šok.
  Včera boli privezené na Slovensko prvé dávky ruskej vakcíny SPUTNIK V, čo vo vládnej koalícii takisto vyvolalo zdesenie a šok.
  Poslanec Tomáš Valášek v reakcii na nákup r u s k e j vakcíny SPUTNIK V odchádza z vládnej koalície so všetko vysvetleným odôvodnením, že : „Igora Matoviča zastaviť nemôžem, ale viem mu zabrániť v m o j o m m e n e“. Týmto výrokom dal jasne najavo, že v zákonodarnom zbore SR nezastupoval ani občanov a ani svojich voličov, ale seba a výlučne iba hodnoty ktoré zastáva on sám.
  A takto sa dovoz SPUTNIKA V na Slovensko stal vlastne lakmusovým papierom na otestovanie dvoch skutočností: 1/ Zistilo sa, že vládni politici nemajú podporu verejnosti, 2/ Koho záujmy ten ktorý poslanec v parlamente zastupuje – či slovenské alebo niečie iné ? Samozrejme okrem svojich. Vicepremiérka Veronika Remišová naďalej tvrdošijne opakuje, že SPUTNIKOM V „by nedala zaočkovať seba, svojich blízkych a a n i o b č a n o v“. Ktorou vakcínou sa dá zaočkovať pani Remišová a ktorou „dá“ zaočkovať svojich blízkych, je jej slobodné rozhodnutie a slobodné rozhodnutie jej blízkych. Avšak takisto je slobodným rozhodnutím každého občana, ktorú vakcínu si vyberie a pre ktorú sa on sám rozhodne – toto neodňateľné právo slobody rozhodovania občanov nášho štátu o sebe samých je mimo sféry nedovoleného politického nátlaku a pani podpredsedníčka vlády by očkovanie, ktoré je d o b r o v o ľ n é, nemala komentovať, nieto ešte diktovať, či a ktorý typ vakcíny občan prijme do svojho organizmu.
  Poslanci vládnej koalície sa narodili na Slovensku a vedia, že Rusko sa nikdy nespojí s našimi prípadnými nepriateľmi proti nám. Slováci vždy mali a majú prirodzene pozitívny vzťah k Rusom a Rusku s dôrazom na to, že tieto vzťahy sú tradične veľmi dobré a pretrvávajú. Slováci sa s veľkým citom a úctou starajú o pomníky a hroby ruských vojakov, ktorí padli na našom území. Z veľkých svetových kultúr nám je najbližšia ruská. Zo srdca Slovákov koaličná väčšina nemôže násilím vyrvať z ich sŕdc vlastnú históriu.
  Poslanci vládnej koalície by sa mali poučiť z histórie, že v oboch svetových vojnách sme začali bojovať v tábore protivníkov Ruska, ale naši vojaci prebiehali na druhú stranu. Slovensko je je síce dnes svojou o f i c i á l n o u politikou opäť proti Rusku a ako mopslík sa pripája k všetkým sankciám proti nemu, ale Slováci ako národ chcú obnovenie dobrých a normálnych vzťahov s Ruskom aj na medzinárodnej úrovni, veď hlavným strategickým partnerom Ruska v EÚ je Nemecko a západné firmy vždy vyhľadávali slovenských zamestnancov na pozície, v ktorých rokujú s ruskými partnermi.
  Privezenie ruského SPUTNIKA V odkrylo karty kto za koho hrá. Keby všetci tí pobúrení poslanci, tak veľmi vzdialení želaniu národa, by „na znak protestu“ tak ako pán poslanec Valášek vystúpili z vládnej koalície, už by nebolo potrební ani referendum, sami by sa zdecimovali.
  Veľmi výstižne sa k medzinárodným vzťahom vyjadril náš najčítanejší slovenský spisovateľ Jozef Banáš: “ Rusko nás ohrozuje tak ako nás ohrozujú tulene“. Naše zdravie a životy však doteraz priamo ohrozovali tí politici, ktorí na barikádach svojich osobných a iných záujmov bránili zabezpečeniu ďalej vakcíny na záchranu našich životov a zdravia len preto, že je ruská.
  Rusi Slovákom zahynúť nedajú, a to aj napriek politike, ktorú vedie súčasná vládna garnitúra. Keby Rusko recipročne podmienilo dodávku vakcín priamej úmere súčasnej politiky Slovenska, nezaslúžili by sme si ani jednu vakcínu. To, že je dnes SPUTNIK V na Slovensku, je pomoc Slovákom ako blízkemu národu, a to v čase, kedy iné štáty výslovne bojujú a jeho dodávky.
  V súčasnej zlej situácii na Slovensku to bolo zo strany Ruska gesto spolupatričnosti a solidarity. A tí, ktorí sa podieľali na tomto záchrannom balíku, odviedli dobrú prácu v mene a za nás všetkých.

  Reply
 • 2. marca 2021 at 11:01
  Permalink

  „Rusi Slovákom zahynúť nedajú“ súhlasím. Ale, mali by si uvedomiť aj Sorošovi riťolezi „ „Slováci nikdy nepôjdu proti Rusom“!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *