Taliansko: Pri raziách voči mafiánskym skupinám zadržali desiatky podozrivých

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Rím 26. apríla (TASR) – Desiatky ľudí zadržali v pondelok talianske bezpečnostné sily pri raziách voči členom viacerých mafiánskych zoskupení. Informovala o tom agentúra DPA.

Razie voči 99 osobám, na ktoré boli vydané zatykače, prebehli v pondelok ráno v juhotalianskom meste Bari.

Zadržané osoby sú podľa polície vodcami či spolupracovníkmi mafiánskeho klanu Strisciugliovcov. Obvinení sú okrem iného z vydierania, obchodovania s drogami, napojenia na mafiu, uviedla talianska agentúra ANSA. Polícia zásahy voči tomuto klanu podnikla už v marci.

Väčšinu zo zadržaných vzali do väzby.

Talianska polícia okrem toho v pondelok podnikla v dovedna 14 provinciách aj razie zamerané na členov nigérijskej zločineckej organizácie známej pod označením Čierna sekera. O zásahoch informovali vyšetrovatelia v meste L’Aquila východne od Ríma.

Podozrivé zadržané osoby sú obvinené z obchodovania s drogami, zneužívania ľudí na prostitúciu, podvodov, či prania špinavých peňazí prostredníctvom kryptomeny.

Talianski vyšetrovatelia vykonali v ostatnom čase viacero rozsiahlych operácií zameraných na mafiánske organizácie, pričom zadržali desiatky ľudí. V januári sa zároveň v Taliansku začal rozsiahly proces s viac ako 300 domnelými členmi kalábrijskej mafie ‚Ndrangheta, pripomína DPA.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *