TB V. Putina po rozhovoroch s azerbajdžanským prezidentom Ilhamom Alijevom a arménskym premiérom Nikolom Pashinyanom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Putin: V prvom rade chcem poďakovať kolegom – prezidentovi Azerbajdžanu aj Arménskemu premiérovi – za to, že dnes prišli do Moskvy diskutovať o otázkach týkajúcich sa plnenia podmienok mierovej dohody z 9. 11. 2020.

Dospeli sme k záveru, že podmienky tejto dohody sú všeobecne splnené, neexistujú žiadne vážne incidenty. Ruská mierová skupina si plní svoje povinnosti voči obom stranám. Viac ako 48-tisíc vysídlených osôb a utečencov sa vrátilo do Náhorného Karabachu, ako som povedal na začiatku nášho dnešného stretnutia. Na infraštruktúre, energetike, obytných budovách, sociálnej infraštruktúre je netrpezlivá práca.

Dnešné stretnutie je mimoriadne dôležité a užitočné, nakoľko sme sa dokázali dohodnúť a podpísať spoločné vyhlásenie o vývoji situácie v regióne. Mám na mysli konkrétne kroky na vybudovanie ekonomických spojení a rozvoj infraštruktúrnych projektov. Na tento účel bude zriadená pracovná skupina na čele s vicepremiérmi troch vlád – Azerbajdžanu, Arménska a Ruska. Čoskoro vytvoria pracovné expertné podskupiny, predstavia špecifické plány na rozvoj dopravnej infraštruktúry a ekonomiky v regióne.

Som si istý, že vykonávanie týchto dohôd bude prínosom pre arménsky aj azerbajdžanský ľud a nepochybne prospeje regiónu ako celku, čo znamená záujmy Ruskej federácie.

Zdroj: Facebook Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *