Tlačová konferencia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k aktuálnej epidemickej situácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Zdroj: Facebook Ministerstva zdravotníctva SR

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
5 thoughts on “Tlačová konferencia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k aktuálnej epidemickej situácii

 • 2. marca 2021 at 20:59
  Permalink

  V prvom rade treba povedať,že všetky vakcíny ktoré má Slovensko k dispozícii,nie len Sputnik V, sa ľuďom aplikujú v rámci klinických skúšok a preto sa jedná o experiment na ľuďoch.Vakcíny Comirnate 500.Moderna aj Astra Zeneca dostali povolenie od EMA podmienečne a ich výrobcom bola uložená povinnosť,predložiť protokol z klinických skúšok do r.2023.
  Krajčí by mal hovoriť predovšetkým o tom,prečo na Slovensku chýba Ivermektín,užívanie ktorého síce povolil ale napriek prísľubu ho nezabezpečil!Ľudia zomierajú denne po stovke,lebo po pozitívnom teste musia čakať doma bez lekárskej pomoci,až kým ich neprevezú v ťažkom stave do nemocnice.Preto viac ako vakcíny,ktoré slúžia ako prevencia pred ďalšou epidémiou potrebujeme životy zachraňujúce lieky,podávané na začiatku ochorenia Covid-19,ešte pred tým,ako sa pacient dostane do nemocnice!Lekári prvého kontaktu žiadny takýto liek dnes k dispozícii nemajú!Okrem Ivermektínu ktorý vláda sľúbila a nezabezpečila,je to ešte Triazavirin,ktorý mal byť dovezený z Ruska spolu s vakcínou Sputnik V,alebo Isoprinosine. No sú aj nové antivirotiká s úspechom skúšané v Európe, vyrobené na báze monoklonálnych protilátok ako Bamlanivimab od f.Eli Lilli,aleboREGN-Cov2 od f.Regeneron.S týmito firmami uzavrela zmluvu o dodávkach už aj ČR.
  Dnes je pre Slovensko najdôležitejšou úlohou liečiť nakazených ľudí ešte pred tým,ako sa dostanú do nemocnice!
  Vakcíny neliečia!Očkovanie počas vrcholiacej epidémie je nezmyselné!A ľudia by mali vedieť,že sa jedná o vakcíny klinicky nevyskúšané,vyrobené génovou manipuláciou(takou je aj ruská vakcína
  Sputnik V) a že ich výrobcovia sa už vopred zbavili zodpovednosti za neskoršie možné následky po očkovaní týmito vakcínami.
  Je smiešne,ak niekto ľuďom bráni v prístupe ku lieku,ktorý sa používa viac ako 40 rokov,bol aplikovaný už skoro 4 miliardam ľudí,zachránil stá milióny ľudských životov len preto,že nemá v indikácii Covid-19.Takýmto liekom je Ivermektín za 6,6€.Neúčinný Remdesivir ktorého máme v nemocniciach plno vďaka spolupráci p.prof.Jarčušku s výrobcom Remdesiviru f.Gilead Sciences,stojí 2100€/bal.
  K tomu by sa mal lekár a minister zdravotníctva M.Krajčí vyjadriť!

  Reply
  • 2. marca 2021 at 22:57
   Permalink

   Dobrá pripomienka, že všetky vakcíny sú v režime priebežného hodnotenia a žiadna ešte nedostala definitívne schválenie patričného úradu.
   Ale!
   Treba dať na pravú mieru vyjadrenia o génovej manipulácii. „Vyrobené génovou manipuláciou“ nehovorí nič o tom, ako sa vakcína správa v tele. Americké vakcíny ako aktívnu zložku nepoužívajú časť vírusu, ako to bolo doteraz bežné pri vakcínach, ale mRNA. Americké vakcíny priamo do tela vnášajú novú genetickú informáciu!
   Oproti tomu ruská vakcína používa technológiu veľmi blízku protitetanovej vakcíne a do tela vchádza oslabený vírus. Je veľmi malá pravdepodobnosť, že ruská vakcína bude mať prekvapujúce vedľajšie účinky, lebo protitetanové vakcíny dostával na svete vari každý a desiatky rokov.
   Na druhej strane Pfitzer a Moderna sú technologicky úplne nové. Nikto na svete ich ešte nemal v tele dlhšie ako niekoľko týždňov a tak naozaj nevieme, čo budú v tele robiť po mnohých rokoch. Tá nová genetická informácia sa už z tela nevylúči.

   Názory, ako predvádza pán Lasica, že čo je americké, je určite dobré a čo je ruské nestojí za nič, sú v tejto situácii hodné Darwinovej ceny.

   Reply
 • 3. marca 2021 at 0:11
  Permalink

  Comirnate500 a Moderna sú RNA vakcíny.Sputnik V aj AstraZeneca sú DNA vakcíny u ktorých je väčšia pravdepodobnosť že spôsobia zmenu ľudskej DNA.Nosičom sú adenovírusy ktré patria do skupiny DNA vírusov,Predpis na „výrobu“S proteínu sa vkladá do jedného vlákne DNA adenovírusu,ktorý ho dopraví do bunky.
  Vakcína ktorú spomínate a ktorá je vyrobená klasickou metódou z atenuovaného (oslabeného)živého vírusu Sars-CoV-2,je čínska vakcína Sinopharm.
  https://dennikn.sk/blog/2247000/vakciny-proti-sars-cov-2-predstavuju-riziko-pre-cele-obyvatelstvo-zeme/
  https://www.npz.sk/sites/npz/Stranky/NpzArticles/2021_02/Vakciny_proti_COVID-19__Ake_su_medzi_nimi_rozdiely_.aspx?did=6&sdid=81&tuid=0&

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *