Tomáš Drucker by sa referenda zúčastnil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 10. februára (TASR) – Ak sa na Slovensku bude konať referendum o predčasných voľbách, exminister zdravotníctva a líder strany Dobrá voľba Tomáš Drucker sa ho zúčastní a bude hlasovať za skrátenie volebného obdobia napriek tomu, že má pochybnosti tak o referendovej otázke, ako aj o niektorých jeho iniciátoroch. Povedal to v diskusii na TASR TV.


      „Vláda je nekompetentná, stratila za rok obrovskú dôveru ľudí a je potrebné nájsť inú alternatívu. A ani Richard Sulík a Veronika Remišová sa nemôžu tváriť ako opozícia k Igorovi Matovičovi, lebo sú v jeho vláde,“ povedal Drucker.


      „Som za to, aby sme ako opozičné politické strany ponúkli alternatívu, kľudne aj v predčasných voľbách“.


      Druhá vec podľa neho je, či bude referendum v prípade úspechu reálne schopné vyvolať predčasné voľby.


      V posledných parlamentných voľbách sa podľa neho väčšina voličov politicky orientovala najmä na základe požiadavky poraziť v nich Smer-SD a poverenie na to dala veľká časť z nich Igorovi Matovičovi (OĽANO), čo malo dopad aj na volebný výsledok Dobrej voľby. Necelých 90.000 hlasov voličov na postup do parlamentu nestačilo.


      „Dnes je rok od volieb a situácia je úplne opačná. Smer-SD a Hlas-SD majú spolu podporu 35 percent voličov. tvrdí líder Dobrej voľby. „To sa ešte v histórii nestalo, aby niekto za rok dokázal zničiť takú obrovskú dôveru nielen v seba, ale aj v štát,“ dodáva. Verí, že raz ľudia prídu na to, že ani v politike nestačí iba marketing.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *