Trafená hus zagágala? Prezidentka sa vyviňuje

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prezidentka: Reakcia na výroky poslanca Ladislava Kamenického v relácii Na telo

Bratislava 14. marca (TASR) – Dovoľte mi v mene prezidentky Zuzany Čaputovej zareagovať na dnešné výroky poslanca Ladislava Kamenického.


      V relácii TV Markíza Na telo vyhlásil, že prezidentka sa v deň, keď prijala zástupcov koaličných strán SaS a Za ľudí, stretla aj s veľvyslankyňou USA a že KP SR nijako neobjasnila dôvod tohto stretnutia. Ani jedno z týchto tvrdení nie je pravdivé.


      Pracovné stretnutie s americkou veľvyslankyňou mala vopred plánované zamestnankyňa prezidentskej kancelárie, a to mimo programu prezidentky. Na otázky redakcie týždenníka Plus 7 dní, ktorého fotograf toto stretnutie zachytil, prezidentská kancelária reagovala ešte minulý týždeň a stanovisko bolo publikované aj v článku.


      Pripájam celé znenie reakcie:


      “Stretnutia s veľvyslancami sú štandardnou súčasťou práce zamestnankyne, ktorá vedie odbor zahraničnej politiky KP SR. Oficiálne stretnutie s veľvyslankyňou USA bolo naplánované už dlhšie a týkalo sa plánovaného telefonického rozhovoru prezidentky Zuzany Čaputovej s prezidentom USA Joeom Bidenom v nadväznosti na jeho nedávny list, v ktorom vyjadril záujem o ďalšiu spoluprácu a kontakt.


      To, že sa stretnutie uskutočnilo v záhrade a v rovnakom čase ako zmienené stretnutia v Prezidentskom paláci, je zhoda okolností.

Rovnako sa v týchto dňoch Jana Kobzová stretla aj s veľvyslancami Iránu, Ukrajiny a Francúzska a niekoľkými slovenskými diplomatmi. Rozhovory sa týkajú vzájomných bilaterálnych vzťahov a aktuálnej medzinárodnej situácie a sú vždy vopred naplánované.”

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Trafená hus zagágala? Prezidentka sa vyviňuje

 • 14. marca 2021 at 17:39
  Permalink

  Pocitovo:Prezidentka sa prechádzala po záhrade s veľvyslankyňou USA a rozprávali sa o letničkách—nové odrody PS pink, K-ska mix…a tak.

  Reply
 • 15. marca 2021 at 8:55
  Permalink

  najprv by som tomu musela uverit co hovori miss barbie,,,od sameho zaciatku len klamu, klamu a klamu,,, cloveku z nich ide na vracanie

  Reply
  • 15. marca 2021 at 15:49
   Permalink

   Že Barbie! :-DDD Iba ak krížená s moravianskou Venušou! :-DDD

   Reply
 • 15. marca 2021 at 15:47
  Permalink

  Predseda vlády musí zisťovať telefónne číslo do Kremľa cez Budapešť a prezidentka cez úradníčku predvolávajúcu si veľvyslankyňu do záhrady. Rozprávky chumajov, za rozprávanie ktorých by im „starý“ Dobšinský nedal ani päták! ;-7

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *