Trump: USA schválili vakcínu proti COVID-19 od spoločnosti Moderna

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Washington 18. decembra (TASR) – Americký prezident Donald Trump v piatok oznámil, že Spojené štáty schválili druhú vakcínu proti novému koronavírusu, ktorú vyvinula biotechnologická spoločnosť Moderna. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vakcína Moderny jasne schválená. Distribúcia sa začne okamžite,“ napísal Trump na Twitteri.

Jeho vyjadrenie prišlo po tom, ako odborná komisia amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) vo štvrtok vyslovila súhlas s núdzovým použitím vakcíny spoločnosti Moderna v USA. Otvorilo to cestu pre to, aby FDA v piatok vydala konečné rozhodnutie o schválení tejto očkovacej látky.

Vakcínu vyvinutú firmami Pfizer a BioNTech schválili USA pred týždňom, pričom očkovanie ňou sa v krajine začalo v pondelok.

Európska agentúra pre lieky (EMA) vo štvrtok informovala, že proces schvaľovania vakcíny americkej spoločnosti Moderna ukončí už 6. januára – namiesto pôvodne plánovaného 12. januára. Urýchlenie schvaľovacieho procesu EMA predtým avizovala aj pri vakcíne Pfizer-BioNTech, kde rozhodnutie oznámi 21. decembra.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *