Učiteľ demokracie USA má problém: Spochyňujú rozhodnutie súdu. Niektorí volajú po reforme súdnictva

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


New York 24. februára (TASR) – Policajti, ktorí vlani v marci v americkom meste Rochester v štáte New York pri brutálnom zákroku spôsobili smrť psychicky chorého Afroameričana Daniela Pruda, obžalovaní nebudú. Oznámila to v utorok generálna prokurátorka v New Yorku Letitia Jamesová, informovala agentúra AP.


      Jamesová uviedla, že v súvislosti s rozhodnutím poroty rozumie sklamaniu mnohých ľudí, no napriek tomu je toto rozhodnutie nutné rešpektovať. Napriek tomu, že sme porote „odprezentovali najsilnejší možný prípad“, nepodarilo sa nám jej členov presvedčiť, že policajti spáchali zločin, priznala.


      Prokurátorka apelovala, že je „potrebná závažná reforma“ systému trestného súdnictva, a kritizovala neoprávnené zabíjanie Afroameričanov zo strany polície. „Čo spája tieto prípady, je tragická strata života za okolností, pri ktorých k úmrtiam dôjsť nemuselo,“ povedala.


      Napriek tomu, že 41-ročný Daniel Prude zomrel ešte v marci, správa o jeho smrti po potýčke s policajtmi sa do povedomia širšej verejnosti dostala v septembri, keď jeho rodina zverejnila video z policajnej kamery.


     Na policajnom videu je vidieť nahého, spútaného Afroameričana, ako leží na zemi, a zdá sa, že je pod vplyvom drog. Neskôr mu policajti nasadili na hlavu špeciálny vak, tzv. spit hood, ktorý mal zabrániť tomu, aby po nich pľuval. Prude zomrel o týždeň neskôr v  nemenocnici. Podľa správy súdneho lekára bolo príčinou smrti zadusenie.


      V dôsledku tohto incidentu, ktorý rozpútal ďalšie protesty proti policajnej brutalite voči Afroameričanom, bolo suspendovaných sedem policajtov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *