Uhrík šíri hoaxy a Ľ. Blaha reaguje: Europoslanci SMER-SD nepodporili COVID-PASY. M. Beňová to vo videu potvrdila

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Europoslankyňa Monika Beňová (SMER-SD) reaguje na hlasovanie o covid-pasoch, kde vysvetľuje, že ani jeden z poslancov za stranu SMER-SD za to nehlasoval.

Na sociálnej sieti sa k tomu vyjadril aj Ľuboš Blaha, podpredseda strany SMER-SD: „SMER NEPODPORIL COVID-PASY. JE TO HOAX.“

Dovoľte reagovať na jeden hoax, ktorý sa šíri na internete a viacerí sa ma naň pýtate.

Vraj SMER-SD podporil v Európskom parlamente tzv. covid-pasy.

NIE JE TO PRAVDA.

Prosím, napíšte svojim priateľom, ktorí tento hoax šíria, nech neveria takýmto hlúpostiam. SMER-SD nepodporil covid-pasy.

Ani jeden z troch poslancov SMER-u v Európskom parlamente nehlasoval ZA a tým pádom každý z nich covid-pasy odmietol. Taká je pravda.

Nie je nič ľahšie, ako si skontrolovať hlasovanie.

Pevne verím, že ten, kto tento hoax začal šíriť, sa za svoje zavádzanie ospravedlní. Opozičná politika musí byť fér a ja vám poviem úprimne: odo mňa takéto útoky na kolegov z opozície nikdy počuť nebudete.

Našim terčom je vládna koalícia a pevne verím, že si to uvedomia aj tí, čo neférovo obviňujú SMER-SD. Tí, čo bojujú za Slovensko, by sa k takýmto faulom nemali znižovať. Pamätajme na to, kto je nepriateľom. Ešte raz ďakujeme všetkým tým, ktorí klamstvám o nás neveria. Ubezpečujem vás, že sme rovní chlapi a v parlamente bojujeme, ako len vieme. V prvej línii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Uhrík šíri hoaxy a Ľ. Blaha reaguje: Europoslanci SMER-SD nepodporili COVID-PASY. M. Beňová to vo videu potvrdila

 • 30. apríla 2021 at 20:01
  Permalink

  Uhrík je jeden z ďaľších tupcov (podpisníkov), ktorí dopadol na samé dno politickej žumpy v „tejto krajine. V časoch , keď na tomto území ešte fungoval štát, tak výroky takýchto „bezvýznamných zmrdov “ by sa nikdy v správach neobjavili.

  Reply
 • 1. mája 2021 at 10:31
  Permalink

  Nerozumiem vyjadreniu pána Blahu: „Pevne verím, že ten, kto tento hoax začal šíriť, sa za svoje zavádzanie ospravedlní.“.
  Veď na najobľúbenejšej vládnej komunikačnej platforme – Facebooku sa aj naša Polícia vyjadruje v tom zmysle, že šíriteľov hoaxov za posledných 13 mesiacov úspešne vypátrava, navštevuje a podľa zásluh odmeňuje (teda trestá).
  Tak ma zaujíma, prečo Polícia nekoná rovnako aj v tomto prípade? Či konanie Polície sa za posledných 13 mesiacov skutočne obmedzilo len na politické objednávky (mám na mysli objednávky politikov, ktorí v súčasnosti vedú štát – najpravdepodobnejšie k zániku)?

  Reply
 • 2. mája 2021 at 10:28
  Permalink

  Pokiaľ viem, tak Uhrík len povedal že on a ďalších cca 50 europoslancov podali návrh, kde chceli aby sa EU parlament ani nezaoberal nasledujúcim hlasovaním o kovid pasoch. A za tento návrh zahlasovali len Uhrík a Radačovský. Smeráci boli proti. Takže nie je to hoax. Išlo o dve hlasovania.

  Reply
  • 2. mája 2021 at 11:56
   Permalink

   Uhrik netvrdil ze boli za ale ze sa zdrzali a na rozdiel od nasho parlamentu europskom ked sa zdrzite tak sa nezvysuje kvorum cize nie ste proti

   Reply
 • 2. mája 2021 at 16:29
  Permalink

  Davdva šíri hoax, že Uhrik šíri hoaxy. A za toto chcú podporu?

  Reply
 • 3. mája 2021 at 15:23
  Permalink

  Pán Blaha, prečo teda vaši názorovo ľahko tvarovateľní stranícki súputníci nehlasovali jednoducho a jasne PROTI?

  Reply
 • 4. mája 2021 at 18:51
  Permalink

  Ľudkovia, o čom tu točíte? Veď predsa dôkaz nie je tvrdenie ani Uhríka, ani Beňovej, ani akéhokoľvek média – „papier“ znesie všetko a internet ešte viac! Je len smutné, že alternatívne médium iba papagájuje prázdne tvrdenia bez ich elementárneho overenia, hlavne že za to pýtajú peniaze. Takže sa pozrime na vec.

  Tu je odkaz na celkové výsledky hlasovania z 28. 4. 2021:
  https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2021-04-28-VOT_FR.pdf

  Pre jednoduchšiu kontrolu našich poslancov je to vo francúžštine. Pre zľaknutých je taká stránka:
  https://translate.google.sk/

  Otvárame výsledky hlasovania a klikáme na „29.Certificat vert numérique – citoyens de l’Union ***I“ (= Digitálne zelené osvedčenie – občania Únie). Hneď prvý riadok tabuľky je „Proposition de rejet de la proposition de la Commission“ (= pozmeňujúci návrh na zamietnutie celého dokumentu), ktorý neprešiel. V druhom riadku je hlasovanie za celú sadu dokumentov „Ensembe du texte“ pod názvom „Amendements de la commission compétente“ (= Pozmeňujúce a doplňujúce návrhy gestorského výboru – preklad googla), ktorý prešiel a následne sú hlasovania k pozmeňovacím návrhom jednotlivých parakrafov a odsekov. Zapamätáme si kód označujúci prvé dve hlasovania.

  Teraz otvárame dokument výsledkov hlasovania podľa poslancov:
  https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2021-04-28-RCV_FR.pdf
  Francúzština nám už nerobí problém. Hneď prvé hlasovanie uvedené po skončení obsahu dokumentu na str. 13 je „1.Certificat vert numérique – citoyens de l’Union – Digital Green Certificate – Union citizens – Digitales grünes Zertifikat – Unionsbürgerinnen und Unionsbürger – C9-0104/2021 – Am 11“ – to je ten návrh o zamietnutí COVID pasov alebo ako to volajú „zelený certifikát“. Pozeráme hlasovania. Proti (-) sú z našich Beňová, Číž a Hajšel (teda ani sa len nezdržali). Za (+) sú Uhrík a Radačovský.
  Hneď ďalšie hlasovanie je za dokument ako celok „C9-0104/2021 – Ensemble du texte – Am 25PC“ – zbierka textov. Za hlasujú Beňová, Číž a Hajšel. Proti hlasujú Uhrík a Radačovský.

  Masochisti si môžu porieť ešte hlasovanie za jednotlivé časti a pozmeňujúce návrhy (treba to hľadať podľa kódov), ale situácia je podobná. „Naši smeráci“ hlasujú presne tak, ako skupina do ktorej v EP patria, čo ukazuje na mieru demokracie a možnosti slobodného hlasovania v súlade so svedomím. Vzásade hrajú úlohu len záujmové skupiny a kto nechce ísť s nimi, je proti nim. To všetko sa dá pochopiť v dnešnej situácii vo svete. Jasne vidíme, že pravdu mal pán Milan Uhrík. A čo nám bohorovne tvrdí pani Beňová a pán Blaha? Presný opak, ešte obviňujú kolegu zo lži a odporúčajú nám sa pozrieť do výsledkov hlasovania. To je vrchol arogancie! Celé to stojí len na tom, že málokto sa bude hrabať v tých francúzskych „nezmysloch“, aby sa presvedčil. Tak sa robí dermokracia.

  Reply
  • 4. mája 2021 at 19:16
   Permalink

   Vďaka za informácie. Váš príspevok čakal na schválenie kvôli tomu, že obsahoval 3 odkazy (opatrenie proti spamu).
   Inak naozaj väčšinu správ bez zmeny preberáme zo servisu TASR. Informácie, ktoré to uvádzajú na pravú mieru sú vítané.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *