Ukrajina: Nový zákon umožní do 24 hodín povolať do služby vojakov v zálohe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Kyjev 22. apríla (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísal zákon umožňujúci povolať do služby vojakov v zálohe do 24 hodín bez potreby vyhlásenia mobilizácie. S odvolaním sa na prezidentovu kanceláriu o tom v stredu informovali agentúry AP a UNIAN.

Nový zákon, ktorý prijal ukrajinský parlament koncom marca, umožní krajine „rýchlo posilniť všetky jednotky ozbrojených síl vojakmi v zálohe, čím sa výrazne zvýši ich bojová schopnosť v prípade vojenskej agresie,“ uviedol Zelenského úrad vo svojom vyhlásení. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v utorok uviedol, že „Rusko bude mať čoskoro pri hraniciach s Ukrajinou viac ako 120.000 vojakov“. Vyzval tiež Západ, aby sprísnil sankcie proti Moskve so zameraním na odvetvia ruskej ekonomiky.

Ukrajina nedávno obvinila Rusko z hromadenia tisícov vojakov pri svojich severných a východných hraniciach. Zároveň došlo v poslednej dobe aj zvýšeniu počtu ozbrojených incidentov pozdĺž línie prímeria v Donbase. To vyvoláva obavy z možného opätovného vzplanutia bojov v regióne.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ukrajina: Nový zákon umožní do 24 hodín povolať do služby vojakov v zálohe

  • 22. apríla 2021 at 13:26
    Permalink

    Nemyslím si, že tí, ktorých sa to týka budú schopní sa do 24 hodín vrátiť na Ukrajinu (protipandemické opatrenia) o ochote vliezť do „mlynčeka na mäso“ tiež pochybujem.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *