Úmrtie:Vo veku 90 rokov zomrel správca Diecéznej knižnice v Nitre Ladislav Belás

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Považská Bystrica 5. januára (TASR) – Vo veku 90 rokov zomrel v utorok Ladislav Belás, považskobystrický rodák, kanonik Nitrianskej sídelnej kapituly, titulárny opát Zoborského kláštora, správca Diecéznej knižnice v Nitre, cirkevný historik a vysokoškolský pedagóg. O jeho úmrtí informovalo mesto Považská Bystrica a považskobystrická farnosť na sociálnej sieti.

Mons. Ladislav Belás bol hrdým rodákom z považskobystrickej mestskej časti Milochov. V roku 1953 bol v Dóme sv. Martina vysvätený za kňaza.

„Muž knihy – tak ho v roku 2000 nazval minister zahraničných vecí Svätej stolice, kardinál Jean-Louis Tauran. Patril medzi uznávaných vzdelancov s obdivuhodnými vedomosťami, ktorí sa pričinili o skúmanie histórie cirkvi a národa na Slovensku. Jeho múdrosť, ľudskosť, túžba po vedomostiach, vynikajúca pamäť a ochota pomáhať druhým môžu byť inšpiráciou aj pre ďalšie generácie,“ uvádza mesto na sociálnej sieti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Úmrtie:Vo veku 90 rokov zomrel správca Diecéznej knižnice v Nitre Ladislav Belás

  • 30. januára 2021 at 16:02
    Permalink

    A aby bol obraz úplný, tiež bol významným členom Pacem In Terris.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *