Univerzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: TASR – Jakub Kotian

Bratislava 1. marca (TASR) – Vedenie Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a Predsedníctvo Akademického senátu UK v Bratislave vyhlasuje, že univerzita vstupuje od 1. marca do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Politizácia sa prejavuje podľa nej najmä aktuálne prezentovanou novelou vysokoškolského zákona pripravenou Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zároveň aj „finančnou politikou ministerstva voči verejným vysokým školám, ktorú začalo uplatňovať od tohto kalendárneho roku a ktorej podstatou je ešte znížiť prísun financií aj tak dlhodobo podfinancovaným verejným vysokým školám“.

Tieto kroky podľa najväčšej a najstaršej univerzity na Slovensku vytvárajú na vysokých školách prostredie úplného podriadenia ministerstvu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Univerzita Komenského vstupuje do protestu proti politizácii verejných vysokých škôl

 • 1. marca 2021 at 11:07
  Permalink

  Na to ste mali myslieť keď ste podporovali Kisku. Táto koalícia je aj Vašou vizitkou.

  Reply
 • 1. marca 2021 at 16:07
  Permalink

  Tak vám treba , len si to vyžerte do poslednej omrvinky , páni profesori , docenti . Celkom sa mi páči , že vás budú kádrovať plagiátori , kaderníci , drogový díler , veď aj vy ste boli za Slušné Slovensko , tak ho budete mať . Keď budete plakať , tak určite tá bábika z prezidentského paláca vás podporí .

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *