USA: Pentagón nasadil do ulíc Washingtonu 1100 príslušníkov Národnej gardy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

 Washington 6. januára (TASR) – Americké ministerstvo obrany (Pentagón) v stredu oznámilo, že nasadilo približne 1100 príslušníkov Národnej gardy do ulíc metropoly Washington, aby pomohli ukončiť protesty pred budovou Kapitolu. Informovala o tom agentúra AP. 

      Hovorca Pentagónu Jonathan Hoffman uviedol, že predstavitelia obrany sú v kontakte s vedením mesta a Kongresu.


      Nemenovaný predstaviteľ ministerstva obrany uviedol, že príslušníci Národnej gardy majú okrem iného dohliadať na dodržiavanie zákazu nočného vychádzania v celom hlavnom meste.


      Starostka Washingtonu Muriel Bowserová stanovila zákaz vychádzania od 18.00 h miestneho času (štvrtok 0.00 h SEČ) do štvrtka 6.00 h (12.00 h SEČ). Reagovala tak na napätú situáciu okolo sídla Kongresu, keď tisíce protestujúcich obklopili budovu Kapitolu a prinútili kongresmanov prerušiť zasadnutie. To bolo zvolané na oficiálne potvrdenie zvolenia demokrata Joea Bidena za budúceho šéfa Bieleho domu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “USA: Pentagón nasadil do ulíc Washingtonu 1100 príslušníkov Národnej gardy

  • 7. januára 2021 at 9:17
    Permalink

    Minimálne 4 autobusy s členmi antifa , boli včera privezený s doprovodom polície na zhromaždenie pred Kapitol. Sú silné domnienky, že to bolo kvôli tomu, aby vyvolávali agresiu a poškodili obraz zhromaždených republikánov pred médiami. Podozrivé je aj to, že „protestujúci“ boli jednoducho vpustený do budovy, kde sa spravili zábery pre médiá. Tie následne zaplavujú svet, a vytvárajú dojem že, Trumpovi prívrženci sú agresívny.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *