Už aj mesto Zvolen má toho plné zuby, nemieni testovať, váži si zdravotníkov, ktorí sú potrební úplne inde

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Zvolen 12. februára (TASR) – Mesto Zvolen už nebude plošne testovať svojich obyvateľov na ochorenie COVID-19. Uvádza to primátorka mesta Lenka Balkovičová na svojom profile na sociálnej sieti s tým, že záujemcovia sa môžu testovať podľa potreby v mobilných odberových miestach.

„Je nemysliteľné, aby sme aj po štvrtý raz viazali desiatky zdravotníkov, ktorých práca je potrebná niekde úplne inde. Aj vlastné sily vieme využiť lepšie, napríklad pomocou pri organizácii očkovania, aby sa k nemu čo najskôr dostali všetci záujemcovia,“ zhrnula.

Priebežne aktualizovaný zoznam odberných miest nájdu ľudia na oficiálnej webstránke mesta. V súčasnosti je k dispozícii desať miest, na niektoré sa dá vopred objednať. „Okres Zvolen aktuálne patrí podľa COVID automatu do tretieho stupňa varovania. Platnosť certifikátu stanovila vláda SR pre tento stupeň na sedem dní,“ pripomína.

Testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré zorganizovala samospráva, bolo naposledy v sobotu (6. 2.). „Do našich odberových miest v sobotu zamierilo spolu 12.211 ľudí, z nich 105 bolo pozitívnych. V percentuálnom vyjadrení je teda pozitivita vyjadrená hodnotou 0,86 percenta,“ poznamenala primátorka. Mesto Zvolen v pondelok (8. 2.) svoje školy a škôlky neotvorilo. O tom, že školy zostávajú zatvorené, rozhodol krízový štáb mesta Zvolen.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *