Uznávaný americký virológ: Koronavírus pravdepodobne unikol z laboratória

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Washington 26. marca (TASR) – Bývalý šéf amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Robert Redfield si myslí, že nový koronavírus SARS-CoV-2 s najväčšou pravdepodobnosťou unikol z laboratória. Nepredpokladá však, že bol za tým zámer. Uviedol to v rozhovore pre televíziu CNN, ktorý bol odvysielaný v piatok.


      „Iní ľudia tomu neveria. Je to v poriadku. Veda na to raz príde,“ povedal Redfield.


      Teóriu, že vírus preskočil na človeka zo zvierat, považuje za málo pravdepodobnú. „Nemyslím si, že to prešlo z netopiera na človeka.“
      Redfield bol riaditeľom CDC v rokoch 2018 – 2021, keď ho na tomto poste vystriedala Rochelle Walenskyová.


      Podľa nemeckého denníka Die Welt je však táto téza sporná – Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) totiž takéto odôvodnenie pôvodu vírusu pokladá za „mimoriadne nepravdepodobné“.


      Prvý prípad ochorenia COVID-19 bol hlásený v stredočínskom meste Wu-chan v decembri 2019. Medzinárodné vyšetrovanie v tomto meste, ktoré cieľom bolo odhaliť pôvodný zdroj nákazy, sa začalo až v januári 2021. Tím WHO, ktorý viedol Peter Ben Embarek, strávil v januári a februári vo Wu-chane štyri týždne a navštívil tam miesta spájané s prvými prípadmi nákazy. Správu o výsledkoch vyšetrovania mal jeho tím predstaviť minulý týždeň, no zatiaľ sa tak nestalo.


      Podľa Embareka sa koronavírus SARS-CoV-2 preniesol na človeka z netopierov prostredníctvom iného zvieraťa, ktoré bolo medzihostiteľom.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Uznávaný americký virológ: Koronavírus pravdepodobne unikol z laboratória

 • 27. marca 2021 at 12:00
  Permalink

  Vývoj biologických zbraní je horší zločin ako obchod s drogami. Existuje dostatok dôkazov o tom, že vlády určitých krajín to robia, dokonca na území svojich „spojencov“, aby sa vyhli trestnému stíhaniu doma. Existuje dostatok dôkazov o tom, že v laboratóriách robia experimenty s vojenským využitím vírusov. Pri takejto pandémii je ich psia povinnosť vyložiť všetky informácie na stôl a dokázať, že to z laboratória neuniklo. Toto by nemal byť problém, lebo existuje „správna laboratórna prax“, v ktorej sa všetko dokumentuje a protokoluje. Toto zatiaľ urobili len v laboratóriu vo Wuchane v Číne s výsledkom „je extrémne nepravdepodobné“, že to uniklo stade.
  Uvedomme si, že kvôli „podozreniu“, že sa vyvíjajú biologické zbrane v Iraku, vypukla vojna, čo dodnes trvá 20 rokov. A kvôli podobnému podozreniu v Líbyi je rozvrátená celá severná Afrika.
  Čo keby existovalo „podozrenie“, že ten vírus vyvinuli v niektorom laboratóriu na Západe?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *