V Maďarsku predĺžili zákaz vychádzania do 11. januára, oznámil Orbán

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Budapešť 7. decembra (TASR) – V súčasnosti platné prísne epidemiologické opatrenia v Maďarsku, vrátane nočného zákazu vychádzania, budú predĺžené najmenej do 11. januára. Oznámil to v pondelok na Facebooku predseda vlády Viktor Orbán, podľa ktorého sa však o obmedzeniach počas vianočných sviatkov rozhodne 21. decembra.

Premiér pripomenul, že od vyhlásenia zákazu vychádzania v čase od 20.00 do 05.00 h prešiel mesiac, pričom epidémia nového druhu koronavírusu nepoľavuje nielen v Maďarsku, ale ani v celej Európe. Dodal, že pred dvoma týždňami sa začalo v krajine celoplošné rezortné testovanie, a že Maďarsko teraz patrí medzi krajiny s najvyšším počtom testov.

„O tom, či Štedrý večer budeme môcť udeliť výnimku, sa rozhodne 21. decembra. Isté však je, že na Silvestra výnimka nebude, silvestrovské podujatia a pouličné zábavy nebude možné uskutočniť,“ zdôraznil Orbán.

Za uplynulých 24 hodín potvrdili testy v Maďarsku 3870 prípadov nakazenia novým druhom koronavírusu. V súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 116 zväčša starších chronicky chorých pacientov. Aktuálne je infikovaných 173.881 osôb.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *