V okrese Nitra sa od 11. januára bez negatívneho testu v podstate ani nepohnete. Oznámil to na tlačovej konferencii M. Krajčí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 6. januára (TASR) – V okrese Nitra sprísnia od 11. januára od 5.00 h zákaz vychádzania, ktorý momentálne platí na celom území Slovenska. Dôvodom je kritická pandemická situácia. Sprísnenie zákazu sa bude vzťahovať aj na cestu do zamestnania, prírody či sprevádzanie dieťaťa do školského zariadenia. Výnimku zo zákazu budú mať osoby s potvrdením o negatívnom antigénovom či PCR teste na ochorenie COVID-19. Na stredajšom mimoriadnom rokovaní sa na tom uzniesla vláda SR, ktorá odporučila v okrese Nitra celoplošné testovanie v troch fázach. Oznámil to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Deti v okrese Nitra vo veku do desiatich rokov budú mať podľa ministra výnimku na pobyt v prírode. Sprísnený zákaz sa nebude týkať cesty do najbližšieho obchodu, lekárne či drogérie. „Polícia bude dôsledne monitorovať dodržiavanie tohto zákazu,“ uviedol Krajčí. Polícia bude dohliadať i na pokojný priebeh celoplošného testovania. Pomáhať pri testovaní budú aj Ozbrojené sily SR.

Pandemická situácia v Nitre a jej okolí je podľa ministra aktuálne ešte horšia, ako bola na jeseň na Orave. Efekt celoplošného testovania bol na Orave podľa Krajčího veľmi úspešný, preto vyzval obyvateľov okresu Nitra, aby sa prišli otestovať. „Je dôležité, aby pozitívne testovaní dodržiavali striktné karanténne opatrenia a so svojimi rodinami ostali doma. Zároveň tí, ktorí budú mať negatívny test, musia naďalej dodržiavať prísne epidemické opatrenia. Pri antigénovom testovaní totiž zachytávame len akútne ochorenie,“ upozornil minister.

Primátor Nitry Marek Hattas oznámil, že celoplošné testovanie v okrese bude najbližšie tri víkendy. Testovať sa začne vo veľkých fabrikách vo štvrtok (7. 1.) a pokračovať sa bude v piatok (8. 1.). „V Nitre budeme testovať v piatok popoludní, v sobotu (9. 1.) a v nedeľu (10. 1.), a potom ďalšie víkendy. V ďalších obciach by sa malo testovať počas víkendu. Aktuálne zasadá krízový štáb Nitry, kde sa dohadujú ďalšie detaily,“ priblížil. Výsledkom testovania by podľa Hattasa má byť zníženie krivky pozitívne testovaných.

Vo štvrtok (7. 1.) príde na Slovensko 2,6 milióna antigénových testov na ochorenie COVID-19. V stredu to oznámil minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s tým, že je aj opcia na ďalších 2,6 milióna testov. V priebehu najbližších týždňov tak má byť na Slovensku podľa ministra viac ako päť miliónov testov. Šéf rezortu školstva preto vyzval primátorov a starostov, aby oslovili vládu SR a pristúpili k lokálnym celoplošným testovaniam ľudí na ochorenie COVID-19.

Slovensko má zakontrahovaných milión dávok vakcín proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti Moderna. Po schválení vakcíny Európskou komisiou príde prvých 12.000 dávok. Na tlačovej konferencii to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




3 thoughts on “V okrese Nitra sa od 11. januára bez negatívneho testu v podstate ani nepohnete. Oznámil to na tlačovej konferencii M. Krajčí

 • 6. januára 2021 at 16:07
  Permalink

  nuž ale pokiaľ sú ľudia ticho a veria v zabijácky vírus tak je všetko ako má byť

  Reply
  • 6. januára 2021 at 17:15
   Permalink

   nebojte ludia uz ticho nebudu . . .

   Reply
 • 6. januára 2021 at 18:36
  Permalink

  Celoplošné testovanie antigénovými testami evidentne „zabralo“. Treba testovať ďalej, v sychravom počasí stáť dve hodiny v rade v desať?metrovom rade, to pomáha. Treba vyčerpať ďalších zdravotníkov. Prachy, ó, prachy…/kuvik/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *