V prípade neodovzdania zbraní zosnulého F. Böhma koná KP v Bratislave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 15. februára (TASR) – Vo veci neodovzdania zbraní v legálnej držbe zosnulého kľúčového svedka Františka Böhma koná už Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave. „Vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony bližšie informácie k danej veci poskytovať nateraz nebudeme, aby nedošlo k zmareniu vykonávaných úkonov trestného konania,“ uviedol pre TASR prokurátor a hovorca KP Bratislave Matej Izakovič.

Böhm, kľúčový svedok vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, sa mal zastreliť v piatok (12. 2.) večer v obci Plavecký Štvrtok. Zranená mala byť aj Böhmova manželka, ktorú mal postreliť. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala a obvinila Böhma minulý rok v septembri v rámci akcie Božie mlyny. Spolupracovať mal s mafiánskou skupinou takáčovcov.

Kontrolu postupu NAKA v súvislosti so zbraňami, ktoré zostali v jeho držbe, nariadil policajný prezident Peter Kovařík. Vec preveruje aj Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) či nedošlo k porušeniu povinností príslušníkov polície v súvislosti so zbraňou, ktorou bol usmrtený.

Rovnako generálny prokurátor Maroš Žilinka nechal preveriť dôvody, pre ktoré strelné zbrane zostali v Böhmovej držbe. Žilinka požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “V prípade neodovzdania zbraní zosnulého F. Böhma koná KP v Bratislave

 • 15. februára 2021 at 18:56
  Permalink

  V tomto prípade malo byť už dávno začaté trestné stíhanie pre Marenie úlohy verejným činiteľom.

  §327

  (1) Verejný činiteľ, ktorý pri výkone svojej právomoci z nedbanlivosti zmarí alebo podstatne sťaží splnenie dôležitej úlohy, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

  (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *