V.Remišová: Manažovať krízu musí niekto,kto za to ponesie politickú zodpovednosť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. decembra (TASR) – Manažovať krízu v krajine musí niekto, kto za to ponesie aj politickú zodpovednosť. Myslí si to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí), ktorá to uviedla počas utorkovej tlačovej konferencie. Ako tvrdí, musí to byť niekto z vlády.

„Slovensko má veľmi veľa odborníkov a má špičkových vedcov. Manažovanie krízy musí byť kolektívne a musia sa doň zapojiť všetci – vláda, odborná verejnosť, vedci, ale aj každý jeden občan, ktorý bude dodržiavať opatrenia,“ povedala Remišová. Podotkla, že v stredu (16. 12.) na vláde sa budú prijímať opatrenia na vianočné obdobie. „Opatrenia sa už nedajú ďalej odkladať, je ich treba pripraviť a povedať ľuďom. Odborníci na pandemickej komisii odporúčajú zníženie mobility,“ povedala Remišová. Chce, aby boli pravidlá ľudské, ale zároveň musia byť primerané, aby sa ľudia na to stihli pripraviť.

Remišová potvrdila, že testov máme momentálne málo, napriek tomu, že všetci vyzývajú ľudí, aby sa dali testovať. „Na vládu má prísť minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) s riešením,“ povedala. Zároveň sa vyjadrila aj k očkovaniu na ochorenie COVID-19. „Očkovanie je veľmi dôležité, očakávame, že regulačné európske úrady schvália vakcínu a bude sa môcť očkovať. Je mimoriadne dôležité, aby sme boli na 100 percent pripravení a mohli sme začať očkovať zdravotníkov a všetky rizikové skupiny obyvateľstva,“ uviedla ministerka s tým, že k očkovaciemu plánu majú ešte pripomienky. Očkovanie bude podľa nej určite dobrovoľné.

Vicepremiérka zároveň žiada, aby mali jasný plán, ako dostať deti do škôl. Verí, že ak to epidemiologická situácia dovolí, tak deti budú 11. januára sedieť v školách.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *