V. Remišová trvá na tom, že nemôžeme očkovať vakcínami bez registrácie od EMA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 18. februára (TASR) – Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) trvá na tom, aby sa na Slovensku neočkovalo vakcínami bez príslušnej registrácie Európskej agentúry pre lieky (EMA). Uviedla to pred štvrtkovým popoludňajším rokovaním vlády, na ktorom by mal kabinet diskutovať aj o otázke kontrahovania či kúpy ruskej vakcíny Sputnik. Či je dobré, aby akákoľvek vakcína z ktorejkoľvek krajiny mala prísť na Slovensko bez príslušnej certifikácie od EMA, sa chce na vláde pýtať aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS).


      „Tak, ako sme čakali pri iných vakcínach na schválenie EMA, tak by sme mali čakať aj v tomto prípade,“ povedala Remišová v súvislosti so Sputnikom. Zopakovala svoje vyjadrenie, že z ľudí nemožno robiť pokusných králikov.


      Dodala, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) partnerov pravidelne informuje o situácii s očkovaním a vakcínami. Tvrdí, že aj strana Za ľudí tlačí na to, aby bolo na Slovensku čo najskôr zaočkované čo najväčšie množstvo ľudí. Podporuje aj snahu získať voľné vakcíny pre Slovensko. Poznamenala, že očkujeme pomerne rýchlo a v tom treba pokračovať.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “V. Remišová trvá na tom, že nemôžeme očkovať vakcínami bez registrácie od EMA

 • 18. februára 2021 at 19:31
  Permalink

  Z ľudí nemožno robiť pokusných králikov?
  Môjtybože, a čo z nich robíte?
  „Otecko“Kiska si užíva Malé divy a občania na Slovensku si „užívajú“ veľké divy.

  Reply
 • 19. februára 2021 at 0:18
  Permalink

  Toto môže mať pozitívny efekt v tom zmysle, že ak bude SputnikV úspešný na západe, tak potom to spôsobí rozkol vo vláde, lebo za zlyhanie budú viniť Za Ľudí.
  To môže byť dôležitý krok k rozpadu vlády, eventuálne možno k nedôvere vláde, tentoraz možno od samých poslancov OĽaNO, a padne to ako Radičovej vláda. Tam stačilo menej.
  Teraz bude dôležité rýchlo postaviť alternatívu, aby sa nám podarilo vyhodiť z NR SR nie len Matoviča, ale aj Fica s Pellegrinim. Na to potrebujeme silnú alternatívnu stranu a tú nevidím.
  SocialistiSK nie su mobilizovaní a Vlasť nič nerobí. Moja vízia je vstúpiť do NR SR s týmito dvomi stranami vo veľkom. Aby sa nám to podarilo, potrebujeme začať čoskoro.

  Reply
 • 19. februára 2021 at 7:57
  Permalink

  Keď sa z lode chystá plánovaný výlet na ostrov, musí sa to udiať podľa predpisov – čln, posádka, vesty, bezpečnosť … Keď niekto spadne cez palubu = stav núdze, žiadať o povolenie kapitána a riešiť, či mu môžem hodiť nafukovačku, keď certifikované záchranné koleso nie je v dosahu je rovnaký nezmysel. ako špekulovanie nad použitím Ivermectinu, resp Sputniku. (aj keď osobne si myslím, že očkovanie proti vírusom chrípkového charakteru vzhľadom na ich mutačný potenciál je boj s veternými mlynmi)

  Reply
 • 19. februára 2021 at 12:57
  Permalink

  Nezaprela svoje komediantske povolanie. Ako môže prehlasovať menšina, väčšinu? Boľšoj teatr. Alebo“ ja na brachu, bracha na mne“. Presmerovanie pretlaku nenávisti národa od Mngeleho na Kiskových komediantov.
  Idúci na smrť zdravia veľkého Nera.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *