V.Remišová: Zdá sa, že Jaroslav H. bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom


      Bratislava 5. decembra (TASR) – Zdá sa, že Jaroslav H. bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať. Uviedla to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) v reakcii na rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu o väzobnom stíhaní spolumajiteľa finančnej skupiny Penta. To zatiaľ nie je právoplatné, Jaroslav H. voči nemu podal sťažnosť na Najvyšší súd.
      Remišová zdôrazňuje, že všetci si majú byť pred zákonom rovní. Bez ohľadu na bohatstvo, postavenie alebo moc. „Je dôležité, aby spravodlivosť fungovala a platila pre všetkých rovnako. Obvinenia z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v prípade šéfa Penty súd zjavne pokladal za dostatočne vážne a rozhodol sa pre jeho väzobné stíhanie,“ doplnila vo vyjadrení, ktoré TASR poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.
      Po vznesení obvinenia sa Jaroslav H. vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “V.Remišová: Zdá sa, že Jaroslav H. bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať

 • 5. decembra 2020 at 14:45
  Permalink

  Jaroslav H. „by mal“ čo pred štátnymi orgánmi vysvetľovať, „keby“ mu kládli tie správne otázky. Ale keby povedal pravdu, tak to poletí ako neriadený bumerang.

  Reply
 • 5. decembra 2020 at 17:41
  Permalink

  No mozno by stalo za to pozriet sa na aktivity manzela p. Remisovej pri vyuzivani fondov EU. Pod lampou je najvacsia tma…

  Reply
 • 5. decembra 2020 at 19:53
  Permalink

  Gorila je o podvodoch za Dzurindovej vlády a zdá sa, že Radičovej vláda kauzu zamietla pod koberec, teda SaSkársky minister Galko …
  Vtedy Jaroslav vyšetrovateľom len vysvetlil, že Gorila je fiktívny román na jeho diskreditáciu a stačilo to…
  Mne sa nezdá, že to bol fiktívny román, ale skôr seriál o tom, ako sa rozkradlo Slovensko a Haščák bol len figúrka, ktorá všetko, čo na tom zarobila, práve teraz investuje do boja.
  Takže držte si klobouky, jedeme z kopce !

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *