V. Šumichrastová si odpyká osemročný trest odňatia slobody

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. februára (TASR) – Bývalá vyššia súdna úradníčka Okresného súdu (OS) Bratislava I Veronika Šumichrastová si za distribúciu drog odpyká osemročný trest odňatia slobody v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rozhodol tak v utorok na svojom verejnom zasadnutí trojčlenný senát Krajského súdu (KS) v Bratislave. Šumichrastovú minulý rok v októbri OS Bratislava V odsúdil na sedemročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Súd uložil Šumichrastovej aj ročný ochranný dohľad. KS spoluobžalovaného Jozefa Hricu odsúdil na desaťročný trest odňatia slobody. Ten by si mal odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Zároveň mu KS uložil dvojročný ochranný dohľad. Podľa odvolacieho súdu sa Hrica dopustil obzvlášť nebezpečnej recidívy a trestnej činnosti sa dopustil v čase podmienečného prepustenia. V prípade dvojice je utorkový verdikt právoplatný, nie je možné sa voči nemu odvolať. KS v utorok vyhovel odvolaniu vo veci výroku o treste dozorovému prokurátorovi.

V prípade spoluobžalovanej Andrey F. KS vec vrátil prvostupňovému súdu. Zároveň ju po približne 11 mesiacoch v utorok súd prepustil z väzby na slobodu. Nehrozí podľa súdu obava, že by mohla pokračovať v trestnej činnosti.

Šumichrastovú pôvodne odsúdil prvostupňový súd 15. októbra 2020 a trest si mala odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Hricu odsúdil súd na osemročný trest a zaradil ho do ústavu so stredným stupňom stráženia. Andreu F. odsúdil súd na osem rokov so zaradením do ústavu s minimálnym stupňom stráženia.

V rámci výsluchu obžalovaných Šumichrastová a aj Hrica priznali svoju vinu. Obžaloba bola v tejto veci podaná koncom augusta 2020.

Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Šumichrastová, Hrica a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017, a to hlavne v Bratislave. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícok eur a marihuanu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *