V. Tomanová: Na očkovanie maloletého dieťaťa sa vyžaduje súhlas zákonného zástupcu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 27. apríla (TASR) – Komisárka pre deti Viera Tomanová v  nadväznosti na informáciu ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského v relácii Na telo plus, že od štvrtka 29. apríla 2021 bude otvorená čakáreň  na očkovanie vakcínami proti ochoreniu na COVID-19 aj pre vekové kategórie od 16+, pripomína, že osoby mladšie ako 18 rokov sa právne považujú za maloleté deti. V súvislosti s  očkovaním maloletých detí komisárka pre deti upozorňuje, že na takýto spôsob poskytovania zdravotnej starostlivosti sa podľa Dohovoru o ľudských právach o biomedicíne a rovnako podľa zákona o zdravotnej starostlivosti vyžaduje predchádzajúci informovaný súhlas  zákonného zástupcu maloletého dieťaťa, ktorý obsahuje podrobné informácie o tom, či použitá vakcína je uznanou medicínskou metódou, či je certifikovaná uznanou certifikačnou autoritou, o všetkých následkoch použitej vakcíny vrátane jej prípadných vedľajších negatívnych účinkoch a následkoch. Informácia o súhlase zákonného zástupcu dieťaťa musí byť zaznamenaná v zdravotnej dokumentácii. Využijúc zákonné oprávnenia komisára pre deti preto Viera Tomanová požiadala ministra zdravotníctva o informáciu, ako je zabezpečený informovaný súhlas zákonných zástupcov maloletých detí vo veku 16 – 18 rokov v súvislosti s očkovaním vakcínou proti ochorenia na COVID-19.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *