V4 sa dohodla, že demografické problémy bude riešiť podporou rodiny, nie migráciou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: magyarhirlap.hu
Spracoval: Marián Moravčík

(zdroj)

Maďarská ministerka bez portfólia, Katalín Novák, ktorá má zodpovednosť za záležitosti rodinnej politiky, vo štvrtok pri príležitosti konania videokonferencie ministrov V4, zodpovedných za podporu rodinu, prehlásila: „Demografické výzvy musíme riešiť podporou rodiny, nie migráciou“.
Na uvedenej videokonferencii sa okrem Katalín Novák zúčastnila Marlena Malag z Poľska, Jana Maláčová z Česka a Milan Krajniak so Slovenska. Maďarská ministerka spoluprácu V4 komentuje: „Vo Visegrádskej štvorke sa nám podarilo vytvoriť v strede Európy prorodinnú koalíciu.“

Na štvrtkovej videokonferencii si ministri vymenili skúsenosti, ako v jednotlivých krajinách funguje podpora rodín. Katalín Novák povedala pri tlačovej konferencii: „Na konferencii som hovorila, ako to robíme v Maďarsku. My to chápeme tak, že keď mladí ľudia uvažujú o tom, že si založia rodinu, znamená to, že majú úctu k predkom a cítia sa zodpovední za svojich potomkov. Znamená to, že rozmýšľajú v dlhodobých dimenziách a toto rozhodne podporujeme“.

Zdôraznila, že ženy by mali dostať príležitosť, aby si zladili profesionálny život s rodinným. Aby sa nemuseli rozhodovať len pre jednu z týchto alternatív. Okrem toho si v dnešnej koronavírusovej situácii podpora rodín vyžaduje čoraz viac prostriedkov. Súčasná maďarská vláda na podporu rodiny v budúcom roku plánuje vyčleniť trojnásobne viac prostriedkov ako bolo v rozpočte na rok 2010. Tieto prostriedky sa využijú prevažne na budovanie predškolských detských zariadení a prevádzku služieb dennej opatrovateľskej starostlivosti. Mladé rodiny však dostanú aj výrazné daňové úľavy. Napríklad od roku 2022 mladí s rodinou pod 25 rokov veku budú oslobodení od daní z príjmu. Matky s viacerými deťmi aj od ďalších daní.

Spolupráca v rámci V4 prebieha na úrovni výmeny osvedčenej praxe a skúseností už dávno. Okrem Maďarska napríklad aj Poľsko prikročilo k daňovým úľavám pre mladé rodiny. Bolo by však žiadúce organizovať aj koordinované výskumy medzi mladými ľuďmi, akým spôsobom uvažujú pred zakladaním rodín a ako pristupujú k dlhodobému plánovaniu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “V4 sa dohodla, že demografické problémy bude riešiť podporou rodiny, nie migráciou

  • 8. júla 2021 at 14:00
    Permalink

    Peniaze nie sú všetko, keďže mnohí mladí chcú žiť konzumne, a deti do konzumného života sa nezmestia.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *