Veci Verejné: Nastal koniec Haščákovej beztrestnosti?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Jaroslava Haščáka nezatkli za Gorilu

Ale za to, že si jej záznam kúpil od Ľubomíra Arpáša. Je to možno však len krok na prekrytie prešľapov Igora Matoviča. O čo ide? Penta dokázala „zabezpečiť“ sériu škandalóznych rozsudkov, ktoré pôvodne chceli zakázať samotné zverejnenie Gorily, písanie o Gorile, či dokonca prednesenie správy SIS o vyšetrovaní Gorily v parlamente.

Čiastočne sa im to aj podarilo, teda na okresnom súde, chvalabohu, najškandalóznejšie rozsudky nakoniec neboli právoplatné. Oligarchovia z Penty zjavne nepochopili, že známy Talleyrandov bonmot o tom, že nikto nie je neskorumpovateľný, každý má len svoju cenu, na sto percent neplatí.

Penta si možno môže kúpiť zopár predajných politikov, možno má schopnosť ovplyvňovať rozhodnutia sudcov, ale prirodzený odpor voči takto nastavenému systému však ovplyvniť nedokáže. Napriek tomu sa medzitým Pente podarilo zopár zaujímavých kúskov.

Na súde sa im podarilo presadiť, že celý spis Gorila nie možné použiť ako dôkaz, čo súd zdôvodnil tým, že odpočúvanie bytu „Haščákovej gorily“ Zoltána Vargu sa začalo len kvôli stykom Zoltána Vargu so siskármi. Dôstojník, ktorý vtedy žiadal sudcu o povolenie odposluchov, udal teda takýto dôvod na odposluchy. Nečakaným bonusom odposluchov však bolo zachytenie utajených stretnutí Jaroslava Haščáka s politikmi.

Tento vedľajší úlovok bol však oveľa dôležitejší a väčší než čokoľvek iné. Pri súdnom konaní sa to však , ako dôkaz použiť nedá, lebo zdôvodnenie odposluchov bolo iné. Nateraz sa teda zdá, že polícia sa pokúša využiť samotné stíhanie Ľubomíra Arpáša za predaj utajovanej skutočnosti, treda prepisu či audio nahrávky Gorily, dúfajúc, že bude stačiť na väzobné stíhanie Haščáka.

A to môže byť len začiatok. Ďalším možným deliktom môže byť spolupráca Haščáka s kontroverzným konkurzným právnikom Zoroslavom Kollárom. Podľa viacerých indícii stál za pochybnou pohľadávkou voči banke Dexia, vďaka ktorej sa jej trhová cena zásadne znížila a ktorú potom veľmi výhodne kúpila Penta. Zatiaľ sa zdalo, že psy štekajú a Penta si aj naďalej ide svojou cestou.

Avšak až nasledujúce dni a týždne ukážu, či zadržanie Jaroslava Haščáka bolo len náhodnou chybou v systéme, alebo, naopak, bude rezultovať do jeho väzobného stíhania, alebo by mohlo naznačiť, že systém sa začína pomaly meniť.

Každopádne, ak Jaroslava Haščáka nebudú nasledovať ďalší významní aktéri Gorily, predovšetkým Jirko Malchárek, ale aj Gabriel Palacka, Igor Kucej, Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš či Milan Krajniak, bude možné prípadné stíhanie Jaroslava Haščáka vnímať len ako obetovanie jednej byť významnej figúry, ale nie odstránenie systému ako takého.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *