Veci Verejné: Pellegrini v Bielom dome, súd s ĽSNS, nové strany na slovenskej politickej scéne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Návšteva premiéra Pellegriniho v Bielom dome. O čo išlo? O 1,8 miliardový kontrakt pre Lockheed Martin,  nákup stíhačiek F 16 a o urýchlené navŕšenie nášho obranného rozpočtu na dve percentá HDP. A,  samozrejme, o to, aby sa z toho vzišlo čo najviac nákupov pre  americké zbrojárske formy. Z tejto návštevy sa tak môžu tešiť naši jastrabi Jaroslav Naď, Róbert Ondrejcsák a prípadne Martin Klus.

Verdikt Najvyššieho súdu o tom, že ĽS NS  nakoniec nerozpustia. Politických oponentov treba porážať vo voľbách, nie administratívne zakazovať. Už návrh obžaloby bol absolútne mimo a argumenty podobne. Navyše zákazom ĽS NS by sa ich popularita ešte viac zvýšila.

Čo možno čakať od nových strán, ktoré chcú osloviť tradičného konzervatívneho a sociálne orientovaného voliča? Podchytí Národná koalícia  Harabinových voličov? Dokáže Štefan Kuffa osloviť aspoň  tridsaťtisíc voličov,  ktorí prestali veriť KDH či  matovičovcom? Pomôže mu meno brata, charizmatického kňaza Mariána Kuffu? A čo Branislav Škripek a Anna Záborská? Budú alternatívou? Koľko z vyše štyridsaťtisíc osobných preferencií dokáže udržať Záborská? Bude ich účinkovanie znamenať umieračik pre KDH? Odpoveď  naznačia voľby do Európskeho parlamentu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *