Veci Verejné: Pellegrini v Bielom dome, súd s ĽSNS, nové strany na slovenskej politickej scéne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Návšteva premiéra Pellegriniho v Bielom dome. O čo išlo? O 1,8 miliardový kontrakt pre Lockheed Martin,  nákup stíhačiek F 16 a o urýchlené navŕšenie nášho obranného rozpočtu na dve percentá HDP. A,  samozrejme, o to, aby sa z toho vzišlo čo najviac nákupov pre  americké zbrojárske formy. Z tejto návštevy sa tak môžu tešiť naši jastrabi Jaroslav Naď, Róbert Ondrejcsák a prípadne Martin Klus.

Verdikt Najvyššieho súdu o tom, že ĽS NS  nakoniec nerozpustia. Politických oponentov treba porážať vo voľbách, nie administratívne zakazovať. Už návrh obžaloby bol absolútne mimo a argumenty podobne. Navyše zákazom ĽS NS by sa ich popularita ešte viac zvýšila.

Čo možno čakať od nových strán, ktoré chcú osloviť tradičného konzervatívneho a sociálne orientovaného voliča? Podchytí Národná koalícia  Harabinových voličov? Dokáže Štefan Kuffa osloviť aspoň  tridsaťtisíc voličov,  ktorí prestali veriť KDH či  matovičovcom? Pomôže mu meno brata, charizmatického kňaza Mariána Kuffu? A čo Branislav Škripek a Anna Záborská? Budú alternatívou? Koľko z vyše štyridsaťtisíc osobných preferencií dokáže udržať Záborská? Bude ich účinkovanie znamenať umieračik pre KDH? Odpoveď  naznačia voľby do Európskeho parlamentu.

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom