Veci Verejné Romana Michelka: Hanba slovenskej diplomacie alebo Hybridná vojna naopak

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Aká je podstata rusko-ukrajinského konfliktu?

O čo ide v tejto kauze?

Rusko ako regionálna mocnosť chcelo otestovať reakciu Európy na jeho prípadné vojenské akcie. Ukrajina neustále provokuje Rusko. Chce, aby Krym trpel nedostatkom vody, zakazuje nezávislé opozičné médiá, likviduje mediálny priestor opozície, konkrétne jeho lídra Viktora Medvedčuka, ktorý jediný vie nájsť prijateľné riešenie???. Zaujímavé, že toto napätie časovo koliduje s kauzou Vrbetice. Je naozaj paradoxné, že sedem rokov po výbuchu práve teraz v čase takéhoto napätia zázračne našli páchateľov. Nové klony Jamesa Bonda, univerzálni agenti, ktorí sú nasadzovaní na všetky top operácie. Kauza Skripaľ, kauza Vrbetice, všade možne. Vypovedanie ruských diplomatov z Prahy sa v danom kontexte, povedzme, dá pochopiť, ale šialená nadpráca našich jastrabov Jaroslava Naďa a Ivana Korčoka je krajne zahanbujúca. Náš akt solidarity je trápna karikatúra a množstvo občanov sa za to hanbí. Občania však nemajú prečo, pokiaľ ich nevolili. Činy našich politikov nič nevypovedajú o názoroch a postojoch väčšiny našich občanov. Hanbiť sa teda môžeme za svojich politikov, nie za seba.

SME je konečne verejne sorosovské médium. Doteraz bolo len mentálne a neformálne, teraz je táto duchovná spriaznenosť potvrdená aj kapitálovým vstupom investičného fondu, ktorý zriadila Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti. Takže všetko je vlastne v poriadku. Penta akcionársky vycúvala a SME má teraz vlastníkov, s ktorými je v dokonalej ideologickej súhre. Čo je však absurdné, že práve kruhy – médium – médiá, ktoré konšpirujú o hybridných hrozbách, ich samé v realite napĺňajú. Ak by niečo podobné urobila ruská strana, to by ešte len bol mediálny a politický lynč. Ukazuje sa však, že v prípade, ak je to v opačnom garde, je všetko v poriadku. Politické neziskovky patria k „dobrému bontónu“. Naopak, ak niekto odmieta videnie sveta, ktoré tieto neziskovky reprezentujú, tak je okamžite ruský troll, Putinov agent či niečo podobné. Hľa, dvojité kilometre v priamom prenose.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Veci Verejné Romana Michelka: Hanba slovenskej diplomacie alebo Hybridná vojna naopak

  • 25. apríla 2021 at 18:37
    Permalink

    Slovensko nie je štát. Je len Americkým protektorátom, tak akú môže mať diplomaciu ? Táto znôžka hlupákov, ktorá si hovorí vláda, vrátane našej “ smetiskovej soros excelencie „je len poslušným vykonávateľom príkazov vrchnej zemskej protektorky z ambasády za plotom.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *