Veci Verejné Romana Michelka: Matovič neskončil, Matovič trvá…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Koaličná kríza sa zasekla. Igor Matovič chce byť za každú cenu vo vláde a Richard Sulík mu to nechce dovoliť, alebo trvá na tom, že v novej vláde bude aj on. No a rozseknúť to môže Veronika Remišová, ktorá buď kolosálne zradí Richarda Sulíka, čo by strašne rada, ale na to nemá autoritu v klube, aby to presadila. Alebo v mene svojej záchrany sa trhne s tromi-štyrmi ľuďmi z klubu a strana ZA ĽUDÍ tak sa nadobro rozpadne. No ona ostane ministerkou s tým, že menšinová vláda sa bude opierať o troch-štyroch nezaradených. To je krajne riskantná predstava a nepáčila by sa ani Borisovi Kollárovi, ale Matovič by to mohol skúsiť.

No a nakoniec je tu bizarný list od anonymných poslancov Matoviča, rozumej priamo z pera Matoviča, že poslanci OĽANO nesúhlasia s jeho výmenou na čele vlády. Cieľ je jasný: ešte viac zvyšovať aj tak nesmierny chaos. Hrajú tak krajne avanturistickú hru, ktorej cieľom je natiahnuť krízu až do augusta s cieľom, že to časom „samo vyhnije“.

Tento plán, samozrejme, nemôže vyjsť, ale v hlave šialenca sa môže zrodiť kadečo. A ešte vyvrátenie dvoch mega lží. Matovič vytlačí Sulíka z vlády a uskutoční konzervatívnu revolúciu. Tento naratív šíria jeho ultra fans. No je strašne falošný. Vraj buďme radi, že sa Matovič zbaví liberálov a dokoná konzervatívnu revolúciu.

Aj by som tomu možno uveril, ak by som nevedel, ako sa Igorko vždy, keď sa lámal chlieb, zachoval. Vždy keď išli zásadné proliferské zákony, tak ako gáfor zdúchol. Zväčša do parlamentného bufetu. Konzervatívcov v klube, hlavne okolo Anny Záborskej a Richarda Vašečku vždy potopil, resp. nijako im nepomohol. Poslanca Martina Čepčeka, ktorý si hlúpo a naivne myslel, že v politike je na to, aby presadzoval hodnoty, s ktorými kandidoval, v podstate vylúčil z klubu. Iste, mnohé veci stroskotali aj na kolosálnej neschopnosti Záborskej.

Jej potupenie si Jana Bittó Cigániková poriadne vychutnala, pričom na začiatku každého ich vzájomného duelu mala podstatne lepšie karty v rukách Záborská. A ešte posledný hoax vytrvalo prezentujúci sa na verejnosti. Vraj „pani z prezidentského paláca“ pripravuje úradnícku vládu na čele s mafiánom z Popradu a len sám pán premiér to dokáže zastaviť.  Lenivý mafián z Popradu by za týchto okolností nikdy vládu nezobral, a prezidentka Čaputová by určite nenechala úradnícku vládu tri roky trápiť sa bez dôvery a možnosti čokoľvek presadiť, či dokonca len prijať rozpočet. Mimochodom, fungovať tri roky v rozpočtovom provizóriu je ale totálny nonsens. A keďže „pani z prezidentského paláca“ chce byť vždy pekná a pokiaľ možno so všetkými zadobre, nikdy by nešla do takejto avantúry. Je to len zúfalá a sprostá lož jedného trápneho podomového podvodníka z Trnavy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *