Večná vďaka I. Matovičovi: V Charkove posprejovali slovenský konzulát

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Charkov/Bratislava 5. marca (TASR) – Neznáme osoby posprejovali priečelie slovenského honorárneho konzulátu v ukrajinskom meste Charkov. Informovala o tom v piatok regionálna webová stránka Status Quo (sq.com.ua).

Na budove sa objavil nápis „Vymeníme Slovensko za Krym“, odkazujúci na výrok slovenského premiéra Igora Matoviča o výmene Zakarpatskej Ukrajiny za ruskú vakcínu Sputnik V, ktorý na Ukrajine vyvolal pobúrenie. Záber zachytávajúci grafity bol zverejnený na sociálnej sieti Telegram.

Matovič v utorkovej (2. 3.) relácii Rádia Expres na otázku, čo sľúbil Ruskej federácii za nákup vakcíny Sputnik V, so žartom odvetil: „Zakarpatskú Ukrajinu.“ K tomu následne dodal: „Nič som nesľuboval… len som sa snažil zabezpečiť vakcínu.“

Ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny si v stredu (3. 3.) v súvislosti s Matovičovým vyjadrením predvolalo chargé d’affaires Slovenskej republiky na Ukrajine Matúša Korbu, aby mu tlmočilo protest. Žiadalo tiež od slovenského premiéra oficiálne ospravedlnenie.

Slovenský premiér sa za svoj výrok o Zakarpatskej Ukrajine vo štvrtok ospravedlnil a uznal, že išlo o nevhodnú reakciu.

„Postoj Slovenska k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutné. Ospravedlňujem sa všetkým Ukrajincom za svoju nevhodnú reakciu, ktorá mohla podkopať ich spravodlivé úsilie,“ uviedol.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Večná vďaka I. Matovičovi: V Charkove posprejovali slovenský konzulát

 • 5. marca 2021 at 11:00
  Permalink

  Je na vine Magorič, alebo tlupa ukrajináckov ?

  Reply
 • 5. marca 2021 at 11:39
  Permalink

  KAPITALIZMUS=každý proti každému, všetci proti všetkým.

  Reply
 • 5. marca 2021 at 13:09
  Permalink

  Mali ísť sprejovať do Trnavy, tam by sme im pomohli.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *