Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku reaguje

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 22. apríla (TASR) – Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR odmieta obvinenia voči svojím pracovníkom. Rozhodnutie slovenskej vlády vyhostiť troch ruských diplomatov považuje za krok, ktorý je v rozpore s historicky dobrými vzťahmi medzi národmi našich krajín. Vyplýva to zo stanoviska zverejneného na sociálnej sieti.


      „Obvinenia proti pracovníkom Veľvyslanectva Ruskej federácie v Slovenskej republike z akejkoľvek nezákonnej činnosti, tým väčšmi z činnosti zameranej proti Slovenskej republike, sú absolútne neopodstatnené,“ deklarovalo veľvyslanectvo. Dodalo, že ruská strana si vyhradzuje právo primerane reagovať na postup slovenských vládnych orgánov, o ktorom budú v krátkom čase informované.


      Slovenská republika vyhostí troch ruských diplomatov. Opustiť územie SR musia do siedmich dní. Slovensko tak reaguje na udalosti v Českej republike a po dôkladnom vyhodnotení informácií našich spravodajských služieb. Premiér Eduard Heger (OĽANO) o tom informoval vo štvrtkovom vyhlásení.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku reaguje

 • 23. apríla 2021 at 2:36
  Permalink

  Môj čisto súkromný odhad:
  1. Česko je na pokraji totálneho „znefunkčnenia“ svojho diplomatického zastupiteľstva v Ruskej Federácii.
  2. Je zaujímavé, že Nemecko sa ponúklo, že by diplomaticky zastupovalo záujmy Česka v Ruskej Federácii (suverenita Česka a jej smerovanie je jasná … až nápadne sa začína podobať protektorátu).
  3. Nikto zo silných západných štátov Európy nebude redukovať v masívnejšom alebo v podstatnom rozsahu počet diplomatov zastupiteľstiev Ruskej Federácie („Mníchovská zrada Česka“ sa zopakuje …)
  4. Slovensko (jej súčasné najvyššie ústavné obsadenie) je v očiach Ruskej federácie totálne dezorientované, bezmocné, neschopné, ba až nesvojprávne a verí sa, že skôr alebo neskôr sa presadí aspoň čiastočne vôľa väčšiny Slovákov, ktorá aj ak by hneď nechcela užšie priateľstvo s Ruskou federáciou, tak rozhodne s ňou nechce byť v konfliktných a napätých vzťahoch (NATO je v očiach normálnych Slovákov totálne out a žiadna mainstreamová propaganda to nezmení, väčšina Slovákov mainstreamu už vôbec neverí).
  5. Westinghouse Dukovany nevyhrá. Dostane to Juhokórejská firma (tá všetko nevie vyrobiť a subdodávky sú z Číny, takže pán prezident Miloš Zeman bude mať opäť pravdu…).
  6. Ukončenie ruského vojenského cvičenia na západe Ruskej federácie (v blízkosti Ukrajiny) je opakovaním deeskalácie situácie ako za čias kubánskej krízy. Ruská federácia to robí rozumne a USA z toho urobia propagandu ako za čias Kenedyho a Chruščova. Písal o tom aj Noam Chomsky…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *