(video) Falošný M. Uhrík vyjadril postoj k referendu: Ľudia sa nemajú čo vyjadrovať v referende! Kataláncom fandí lebo nemajú vlastný štát. Fandil by aj Rómom a Rusínom, keby sa chceli osamostatniť?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Právnička Judita Laššáková rozobrala slová europoslanca Milana Uhríka na drobné a poukázala na jeho dvojtvárnosť.

Podľa Milana Uhríka nie je hrozba potrestania ľudí za vyjadrenie politického názoru 15-ročným väzením hodná toho, aby k nej zaujal jednoznačný postoj. Ba čo horšie, predseda novej politickej strany si dokonca myslí, že poslanci – či už európski alebo národní – sa ziskom mandátu automaticky stávajú nadľuďmi. Inak by totiž nemohol hlásať bludy o zmysle referenda.

Europoslanec Milan Uhrík vystúpil 13. marca 2021 v relácii kanála Kulturblog. Jeho vyjadrenie o hlasovaní v Európskom parlamente o zbavení imunity katalánskych poslancov zo Španielska ma ako bývalú odbornú asistentku poslanca prekvapilo. Milan Uhrík sa čestne priznal, že sa v týchto konkrétnych prípadoch zdržal. Tu vonkoncom nejde o to, že na svojej FB stránke vždy, keď sa mu to hodilo a hodí, prezentoval a prezentuje svoje hlasovania „za“ a „proti“. Robí to vždy, keď si ostatní poslanci „dovolia“ mať iný názor ako on. Mnohokrát majú odborní asistenti dlhé a ťažké debaty s poslancami o tom, ako hlasovať. Odborný asistent je ten, kto má europoslancovi radiť. No konečné rozhodnutie je na poslancovi samotnom. A verte či nie, zdržať sa hlasovania je z troch existujúcich možností najťažším rozhodnutím. Vyjadrenie Milana Uhríka, že sa vo vyššie spomenutom hlasovaní zdržal, ma zaujalo preto, lebo tieto hlasovania (o zbavení imunity) sú vždy tajné. Vždy! Nikto sa nikdy nedozvie, kto ako hlasoval. Takže kvitujem, že sa pán Uhrík čestne hlási k tomu, ako hlasoval, hoci nemusel.

Jeho pohľad na zbavenie imunity katalánskych poslancov ma prekvapil aj z iného dôvodu. Za predmetný skutok, ktorý je podľa španielskeho práva trestným činom, hrozí dotknutým europoslancom trest odňatia slobody až do výšky 15 rokov. Nikoho nezavraždili, nikoho neokradli, len chceli, aby sa národ vyjadril, v akom štátnom zriadení chce žiť! Za toto ísť do basy na 15 rokov je v čase, keď všetci hovoria o demokracii, podľa niektorých neprimeraný trest. Podľa pána Uhríka asi nie. Buďme však úprimní: od jeho hlasovania zbavenie imunity katalánskych poslancov nezáviselo.

Koncepcia práva národov na sebaurčenie dala vzniknúť aj Slovenskej republike. Porovnávať však referendum Kataláncov s možným referendom o odtrhnutí južnej časti Slovenska a následným pripojením k Maďarsku je jemne povedané scestné! Maďari majú vlastný štát, Katalánci nie. Akiste z okolnosti, že sa pán Uhrík zdržal hlasovania v prípade Kataláncov, nemožno vyvodiť predpoklad, že by konal rovnako, ak by si napríklad Rómovia na Slovensku chceli vytvoriť vlastný štát a narušiť tak územnú celistvosť nášho štátu. Alebo si to môžeme myslieť? Keď sa v prípade Kataláncov zdržal? Keď sa nepostavil jasne v tejto otázke, ako a kto bude garantovať jeho hlasovanie v budúcnosti v prípade už spomínaných Rómov, prípadne Rusínov, Goralov atď.?

Na jeho vyjadrení je však šokujúca najmä tá časť, v ktorej sa dotýka samotnej podstaty referenda. Vraj sa „ľudia nemajú čo vyjadrovať o hocičom v referende“! No, koncepcia na vytvorenie novej strany na demokratických princípoch asi nie je celkom to, o čom nás pán europoslanec presviedča. Avšak to je už vecou jeho svedomia a presvedčenia a tiež otázkou osobnostnej integrity jeho straníckych kolegov. Šírenie klebiet, že stranu si vlastne založil preto, lebo sa Marián Kotleba vyjadril, že chce striedať kandidátku do Európskeho parlamentu a žiadny poslanec sa na ňu nedostane dvakrát, môže pán Uhrík vyvrátiť tým, že v budúcich voľbách do EP nebude kandidovať! Ak bude lídrom kandidátky do EP v roku 2024, tieto klebety len potvrdí, ale na to si budeme musieť počkať ešte tri roky. Dovtedy možno aj viacerí zabudnú!

Pozrite si video a posúďte sami. Obsahuje aj komentáre poslucháčov infovojny. Ja som zostala iba prekvapená…

Zdroj: www.infovojna.sk

Autor: Judita Laššáková

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “(video) Falošný M. Uhrík vyjadril postoj k referendu: Ľudia sa nemajú čo vyjadrovať v referende! Kataláncom fandí lebo nemajú vlastný štát. Fandil by aj Rómom a Rusínom, keby sa chceli osamostatniť?

 • 10. mája 2021 at 19:49
  Permalink

  Keď vidím, že sa Laššáková opäť „venuje“ Uhríkovi, už ani nečítam. Vie niekto, čo je príčinou tejto jej obsesie?

  Reply
  • 11. mája 2021 at 18:13
   Permalink

   Novovznikajúca strana ktorá sa tiež odtrhla od ľsns :D a lídrom je tiež Europoslanec ktorý okrem vyjadrenia sa ku Kiskovi v televízií nemal čo ponúknuť. Zrejme sa Pani Juditka vidí novou premiérkou alebo prezidentkou :D

   Reply
 • 11. mája 2021 at 17:35
  Permalink

  V prvom rade by sa pán europoslanec nemal starať do aktivít Kataláncov. Slušné by bolo zamietnuť akúkoľvek represáliu voči príslušníkom iných národov.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *