(video) J. Laššáková: Táto vláda si pomaly, ale isto osvojuje praktiky diktátorských režimov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


KEĎ O KOLÚZNEJ VÄZBE ROZPRÁVA REMIŠOVÁ, ČAS A PRIESTOR SA STÁVAJÚ ZAMENITEĽNÝMI VELIČINAMI

Na odporúčanie svokry, a máme naozaj dobrý vzťah, som si pozrela dnešný duel Remišová verzus Kamenický.

Kamenický ako ekonóm z môjho pohľadu veľmi pekne hovoril o tom, že väzba natiahnutá na päť rokov je vlastne lex specialis, čiže zákon ušitý na jednu osobu. Konkrétne na Mikuláša Černáka. A počas vlády Smeru-SD nebol nikdy zneužívaný. Toto tvrdí on! A s ním aj Richter, ktorý tento istý argument použil v relácii na TA3 v dueli s Krajniakom. Vidno, že smeráci sa pred debatami aspoň medzi sebou bavia. Richter je právnik, Kamenický ekonóm, takže sa rovnakému argumentu nečudujem. Jeden poradil druhému.

Remišovej dnešný výkon bol opäť katastrofický. Chvalabohu, „nesklamala“. Mimochodom, preto mi tú reláciu odporučila svokra. Problém je iba to, že pri sledovaní pani Remišovej sa nikdy nesmejem. Mne stúpa tlak.

Jedna veta z úst Kamenického ma však dnes veľmi zaujala. Citujem:

„Ja poviem príklad. … Keď sa dostal k moci Adolf Hitler, a to je historický fakt, to nehovorím ja, ako aby ste si nemysleli, že na vás. On tu mal grupu prokurátorov, ktorí zatvárali ľudí do kolúznej väzby, predĺžil kolúznu väzbu do nekonečna a tí ľudia sa niektorí ani nenašli…“

Mojou jedinou výhradou k tomuto výroku je okolnosť, že sa zaň viac-menej ospravedlnil. To urobiť nemal, lebo táto vláda si pomaly, ale isto osvojuje praktiky diktátorských režimov. Áno, pani Remišová, vďaka činom tejto vlády sa Slovensko mení na diktatúru. Či to bude despotizmus, tyrania alebo iná forma diktatúry, to sa ešte uvidí. Avšak s prirovnaním k nacistickému Nemecku poslanec Kamenický trafil do čierneho!

A viete, kto jeho slová potvrdil? Vy sama, pani Remišová. Keď ste povedali, že „byť v koalícii, ktorá takýmto spôsobom umožní, aby sa dostali z väzby rôzni mafiáni a korupčníci, byť v takejto vláde potom nemá zmysel“.

Toto sú presne slová niekoho, kto chce v „base“ vidieť zatiaľ nevinného človeka. Ešte raz to zopakujem:

V materiálnom právnom štáte je do právoplatného rozsudku nezávislého a nestranného súdu človek považovaný za nevinného! Platí totiž prezumpcia neviny! Ak nerozumiete pojmu „materiálny právny štát“, čo by nikoho neprekvapilo, dajte si to niekým múdrejším a vzdelanejším vysvetliť. Predsa len, vo vašom prípade človek na základe empírie akosi automaticky predpokladá, že to, čo nie ste schopná pochopiť, vysoko prevažuje nad tým, čo ešte zodpovedá vášmu niveau. To znamená, že nie vy, pani Remišová, ale až súd povie, či je niekto „mafián a korupčník“!

Aj v tejto debate ste preukázali absolútnu neschopnosť. Kým Kamenický hovoril o dĺžke väzby, vy ste splietali niečo o počte vypožičaných kníh. To sú podmienky väzby, pani Remišová, nie jej dĺžka! A tým sme narazili na neohybné hranice vášho niveau.

P. S.: Pani Remišová, ak si generál Lučanský v deň svojej smrti vypožičal povedzme nepárny počet kníh z akiste nabitej väzenskej bibliotéky, domnievate sa, že ich aj mal čas prečítať?!

Zdroj: FB, Judita Laššáková

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “(video) J. Laššáková: Táto vláda si pomaly, ale isto osvojuje praktiky diktátorských režimov

 • 17. mája 2021 at 9:50
  Permalink

  Keď Harabín upozorňoval, že vytvorenie špeciálnej prokuratúry a súdu je zneužiteľné a rovnako predlžovanie väzby, Smeráci to nepočúvali a musím konštatovať, že neviem o prípade, že by tieto inštitúcie niekedy zneužili. Bohužiaľ si neuvedomili, že ak sa dostane k moci zberba, bude sa správať ako zberba a zneužije všetko, čo sa dá pre udržanie sa pri moci.

  Reply
 • 17. mája 2021 at 13:50
  Permalink

  Ta bábkoherečka je neuveriteľne tupá.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *