(video) Pellegrini si robí z ľudí srandu? Hlasovania o vlastnom návrhu dať 300€ na dieťa sa nezúčastnil! SMER ho podporil, ale koaličný valec si presadil pomoc neprispôsobivým!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Odkaz na hlasovanie poslancov:

https://www.nrsr.sk/web/Page.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasovanie&ID=45889&fbclid=IwAR2TlfUsGCgquBDp_jWqqlQaGfjrDEUQ1v84b93aNwGr0Ode8Iqcbu39r78

Dnes sa hlasovalo v parlamente aj o nasledujúcom návrhu zákona: Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Petra PELLEGRINIHO, Richarda RAŠIHO, Denisy SAKOVEJ, Matúša ŠUTAJ EŠTOKA a Erika TOMÁŠA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 600/2003 Z. z. o prídavku na dieťa a o zmene a doplnení zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov (tlač 512) – prvé čítanie. Hlasovanie o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní.

Je samozrejme, že návrh zákona neprešiel, čo je však zarážujúce, že jeho hlavný predkladateľ Peter Pellegrini sa hlasovania, ani len nezúčastnil. Predseda strany HLAS – SD na Facebooku uvádzal nedávno aj nasledujúce: ,,Prioritou a jediným dôvodom návrhu HLASU na vyplatenie jednorazového príspevku 300 eur na každé dieťa bola skutočná pomoc rodinám, zasiahnutým pandémiou. Vítame preto každú pomoc štátu, avšak koaličný návrh je výsmechom slovenským rodinám a neporovnateľne horším riešením. Na rozdiel od podpory HLASU pre každé dieťa sa má vládny návrh týkať len rodín v hmotnej núdzi, čo znamená pomoc iba pre 45-tisíc detí namiesto približne milióna. Pandémia však zasiahla všetky slovenské rodiny, v ktorých rodičia celý rok suplovali učiteľky, vychovávateľky či kuchárky, a mali preukázateľne nižšie príjmy a vyššie výdavky. Preto trváme na tom, že parlament by mal návrh HLASU podporiť ako lepšie, prospešnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie riešenie.“

Podobných vyjadrení na Facebooku, ale aj prezentácií vo videách, by sme našli v poslednom čase mnoho. Pozrite sa aký je výsledok, Peter Pellegrini, sa ani len neunúval hlasovania zúčastniť:

Napríklad, rozdielny prístup zvolil predseda strany SMER – SD a opozičný kolega P. Pellegriniho Robert Fico: ,,Strana SMER – SD podporí návrh nezaradených poslancov a bude hlasovať za 300€ príspevok pre VŠETKY nezaopatrené deti. Vládna koalícia si príspevkom neprisposobivým občanom len kupuje ich hlasy v ďalších voľbách.“

Nižšie prinášame aj vyjadrenie (video) Roberta Fica:

Čitateľom nechávame priestor, nech si o práci opozičných politikov urobia názor sami.

Zdroj: Facebook Petra Pellegriniho, Facebook Roberta Fica

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *