VIDEO: Roman Michelko aplikoval tvrdú seba-kritiku a zmenil svoj svetonázor (?)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Smejem sa nad všetkým, lebo sa obávam, že by som nad tým musel plakať ~

BEAUMARCHAIS P.

Priatelia, toto video sa odlišuje od mojej bežnej tvorby. Rozhodol som sa ho publikovať na deň bláznov, pretože v súčasnej situácii, trochu srandy môže len prospieť. Neváhajte sa pridať a píšte vaše vlastné prvo-aprílové argumenty k danej téme do komentárov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “VIDEO: Roman Michelko aplikoval tvrdú seba-kritiku a zmenil svoj svetonázor (?)

 • 1. apríla 2020 at 16:04
  Permalink

  pred „mnohými“ rokmi sa v HN objavili tieto výroky v bratskom českom jazyku:
  Mám svúj názor, ale zásadně s ním nesouhlasím….
  Soudruzi, neříkám ani tak, ani tak…. ale na má slova dojde…
  Soudruzi, nevím jak, ale takhle tedy ne….
  a v Dikobraze: Zahnal jsem ho do kouta a tam mne seřval jako psa….všichni měli krvavý ruce…enem já držku

  autentický výrok Ježka: Kdyby sme museli přeukazovat púvod peněz při privatizaci….tak bychom je nemohli vúbec dělat….
  autentický výrok šéfa kontroly v ČR v relácii co týden dal. Sedel tam Rychetský a Jičínský a jeden z nich povedal, že ČR nie je právny štát…keď neplnoletý syn založí firmu, zamestná tam svojho otca (riaditeľa banky) a ukradnú 13 mld Kč…. (keď mal tieto peniaze vrátiť, tak podal odvolanie, že od neho peniaze nemôžu žiadať, lebo v tom čase keď to „spreneveril“…tak nebol plnoletý! Šéf kontroly ČR (čermák alebo černák) zahlásil: JE LI TO MOŽNÉ…JE MOŽNÉ, ŽE JE TO I SPRÁVNÉ…. Obaja poprední právnici skoro dostali infarkt….
  autentický výrok Mikloša v besede so šéfom elektrární v r. 1998 pred voľbami: netreba stavať atonomové elektrárne…. budeme kupovať lacnú energiu z EÚ….

  Reply
 • 1. apríla 2020 at 17:09
  Permalink

  Som zástancom takmer absolútnej slobody prejavu, ako jedného zo základných ľudských práv…ALE…

  …po skúsenostiach s globalizovaným liberálnym kapitalizmom, jeho devastačným vplyvom na našu spoločnosť, a s priamo ním spôsobených hospodárskych kríz a z nich vzniknutého hyperbohatstva a superchudoby, začínam vážne uvažovať nad tým, že presadzovanie tejto ekonomicko-a/sociálnej ideolgie by malo byť v novej, vyššej spoločnosti nielen mimo slušnosť, ale aj mimo zákon.

  Amiň a česť.

  Reply
  • 2. apríla 2020 at 0:33
   Permalink

   Liberáli majú návyk veľmi rýchlo skĺzať do demagógie. V ich podaní je to väčšinou také, že si vyberú len jeden aspekt nejakého problému a naň potom kladú celý dôraz. Do určitej miery to vyzerá ako zásadovosť, ale veľmi rýchlo sa to mení na hlúposť.
   Napríklad tá sloboda prejavu. Má dve strany – aktívny vysielač a pasívny prijímač. Liberáli sa sústreďujú len na tú aktívnu stranu. Nuž, som ochotný to absolútne akceptovať vtedy, keď sa slobodne môžem rozhodnúť, že nebudem prijímať. Keď som v situácii, že nemám na výber a prijímať musím (žiak v škole, pacient u lekára, občan na úrade, človek pred verejnoprávnou TV zriadenou zo zákona atď.), tak vysielač nesmie mať slobodu rozprávať mi čokoľvek. Na súdoch toto chápu a sudcovi, ktorý je na výpovede svedkov odkázaný, musia svedkovia hovoriť len pravdu, tu sa na slobodu prejavu nikto neodvolá.
   Práva a slobody sa nemôžu žiadnym smerom absolutizovať. Treba v spoločnosti nájsť ich vhodný funkčný balans.

   Reply
   • 2. apríla 2020 at 9:01
    Permalink

    Úžasná myšlienka, Marián, osvetlili ste čo bolo viditeľné, ale nevšimli sme si to v praxi. Oddnes to nahlas uplatňovať, prosím.
    K videu sa nevyjadrím, tak ako bolo uvedené, prvoaprílové…

    Reply
 • 1. apríla 2020 at 17:38
  Permalink

  VÝBORNÉ!
  PRECITLA SOM!

  Slušný pravicový volič sa vyhráža ľavicovým politikom zabitím, zbitím, obesením. Načo argumenty, skutky sú dôležité!

  Slušný pravicový volič má vysoké EQ, a preto považuje ľavicových voličov za „tupé stádo“.

  Slušný pravicový novinár miluje hlúpe odpovede na hlúpe otázky, a preto si príde na svoje na tlačovkách v štýle „veľa rozpráva, a nič nepovie.“ Dozvie sa na nich to podstatné — o lievikoch, o plystyréne na rozbúrenom mori a i.

  Slušné pravicové poetky sa vyjadrujú „poETICKY“: „ste hovná“, „pokapte“ — to je taký nový trend v slovenskej literatúre — čím si vulgárnejší, tým si modernejší.

  Reply
 • 1. apríla 2020 at 18:35
  Permalink

  Po 90 roku na Spiši stretne žiak ZŠ, “ktorý skončil ZŠ 6 triedou“, svojho učiteľa matematiky, „ ta jak še mace pán učiteľ“? Po krátkom rozhovore sa aj učiteľ opýtal svojho žiaka a ty sa ako máš? No ja som milionár, „tu mace pán učiteľ“ a strčil mu do ruky 5000 korún, ako žobrákovi.
  Žiaľ skutočný príbeh zo Spiša. Hlupáci, ktorí si ani neuvedomovali, že páchajú trestnú činnosť zbohatli. A ešte smutnejšie, že práve takýto nám dnes vládnu.

  Reply
 • 2. apríla 2020 at 10:15
  Permalink

  Spomína sa, český Dikobraz, slovenský Roháč, humoristické časopisy ktoré vládcovia tohto sveta a slovenskí oligarchovia zlikvidovali, pretože kritiky sa boja, ako čert svätenej vody! Humoreska pána Michelku je aktuálna a jeho vtipný monológ je hlasom ľudu, pretože humor a satira sú zbraňou bezbranných. Dávam do pozornosti, – toto „prvoaprílové“ video si ľudia, najmä tí so zmyslom pre humor a recesiu môžu vypočuť aj na stránke internetových satiricko – humoristických novinách HUMRIKON.SK. Príjemné počúvanie! – milan

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *