(video) SMERáci na 1. mája medzi ľuďmi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Robert Fico, predseda SMER-SD napísal na sociálnej sieti:

1.MÁJ JE NAJVÝZNAMNEJŠÍ ŠTÁTNY SVIATOK V POLITICKOM KALENDÁRI STRANY SMER – SD

Vážime si a ďakujeme všetkým pracujúcim za ich prácu a vytváranie hodnôt, bez čoho by naša krajina nemohla napredovať. Sviatok práce preto považujeme za najvýznamnejší štátny sviatok. Pre nás je v tento deň dôležité aj zachovanie ľudových tradícií v podobe stavania májov a pripomenutie si vstupu našej republiky do Európskej Únie. Chceme, aby Slovensko bolo dôveryhodný a stabilný člen, ale ako hrdý a sebavedomý národ so suverénnou zahraničnou politikou. A muži, nezabudnite dnes vybozkávať svoje ženy pod rozkvitnutou čerešňou. Želáme všetkým krásny sviatočný 1. máj.

Status podpredsedu SMER-SD Ľuboša Blahu:

Pre náš ľavičiarov je Prvý máj ten najsilnejší sviatok.

1. Boli sme si ho uctiť medzi robotníkov na stavbu – potriasť rukou, poďakovať, doniesť pivko. Boli veľmi milí – pozrite, čím ma obdarovali ?

2. V dnešný symbolický deň sme ako strana Smer ohlásili aj to, že napadneme na ústavnom súde likvidáciu tripartity, ktorú spustila táto neoliberálna vláda.

3. Budeme bojovať za pracujúcich ľudí, za vyššie mzdy, za spravodlivejší zákonník práce, za silné odbory.

4. Roky bojujeme za vyššiu minimálnu mzdu, príplatky za sviatky a víkendy, za sociálny štát. O tom má byť ľavicová politika. O ľuďoch práce.

5. Ale mojou osobnou iniciatívou bude otvárať aj nové ľavicové témy, o ktorých už roky píšem vo svojich knihách, vrátane spoluúčasti zamestnancov na riadení a vlastníctve podnikov.

6. Veľkou ľavicovou témou je aj skracovanie pracovnej doby pri zachovaní príjmov, existujú už úspešné experimenty so 6 či 7-hodinovým pracovným časom.

7. Veľa sa hovorí aj o zavedení všeobecného základného príjmu, pretože v ére digitalizácie bude čoraz väčším problémom vynútená nezamestnanosť a ľudia budú prichádzať o dôstojnosť. Musíme to zastaviť.

8. Pracujúci ľudia si od nás zaslúžia veľké – ĎAKUJEME.

A tým mám na mysli aj generáciu našich rodičov a prarodičov, ktorí tu za socializmu svojimi rukami vybudovali všetko, čo na Slovensku máme. ĎAKUJEME A ČESŤ PRÁCI ?

Revolučné pozdravy zo stavby, priatelia. NECH ŽIJE PRVÝ MÁJ!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *