(video) V parlamente to vrie. Črtá sa nová koaličná kríza? Kollár sa pustil do Kolíkovej!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. mája (TASR) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) vykašľala na prípravu legislatívy upravujúcej lehoty kolúznej väzby. Vyčíta jej, že za rok vo funkcii nepripravila túto novelizáciu. Obáva sa, že kolúzna väzba sa používa ako trest.

„Nestačím sa diviť, ako tu počúvam, pani ministerka, ako ste vy pripravená urobiť ambiciózny zákon. Pýtam sa, čo ste robili celý rok? Koľko budeme ešte počúvať, že ste ambiciózna? Ešte ďalší rok, tretí rok?“ vyhlásil Kollár počas diskusie v pléne NR SR k návrhu poslankyne Petry Hajšelovej (Sme rodina), ktorý upravuje lehoty kolúznej väzby. Pýtal sa ministerky, koľko mŕtvych v kolúznej väzbe jej bude stačiť, aby zmenila legislatívu. „Rok ste ministerkou, dodnes to nie je. Ja som vás o to prosil na jeseň minulého roku,“ povedal Kollár a vyčítal ministerke, že „sa na to vykašľala“. Dodal, že návrh Hajšelovej sa dá v druhom čítaní upraviť.

Šéf NR SR považuje za masírovanie verejnej mienky tvrdenie, že návrhom chcú dosiahnuť púšťanie zlodejov a vrahov. „Nechcite vravieť ľuďom, že keď upravíme lehotu kolúznej väzby na európsku úroveň, že ideme púšťať väzňov. Prečo používate naratív, že my ideme púšťať ľudí? To znamená, že priznávate, že kolúznu väzbu používate ako trest, čo je neprípustné,“ vyhlásil Kollár. „Platí prezumpcia neviny a keď to necítite, nebuďte ministerkou spravodlivosti, prosím,“ doplnil.

Kollára v pléne podporila okrem poslancov Sme rodina napríklad aj koaličná poslankyňa Katarína Hatráková (OĽANO). Treba podľa nej brať zreteľ na plynutie času. „Keď je niekto ponižovaný, čas plynie inak. Tu sa bavíme o porušovaní ľudských práv,“ pripomenula v súvislosti s podmienkami v kolúznej väzbe. Dodala, že v takejto situácii sa „kašle“ na procesy a treba konať.

Poslanec Tomáš Lehotský (Za ľudí) reagoval, že Kolíková je jednou z najefektívnejších ministeriek, ktorá presadila veľkú reformu justície, ako aj zákon o zaistení majetku. Jeho stranícky kolega Marek Hattas pripomenul, že hlasovanie proti názoru akéhokoľvek ministra znamená, že koalícia je zbytočná.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “(video) V parlamente to vrie. Črtá sa nová koaličná kríza? Kollár sa pustil do Kolíkovej!

  • 15. mája 2021 at 20:21
    Permalink

    To je hamba, nasa ministerka Kolikova, co sa ma starat o dolezite veci, robi moderatorku. A preto tych dvoch spovedalal ona, aby odpovedali to, co chce, aby verejnost pocula.To ma Kolikova tolko casu sa realizovat? Potom nerobi co ma.Jeden je v podmienke, druhy ozraty jazdil, a moderatorka sa predvadza. Ked sa opil moderator Dolinsky, media si zgustli a rozoberali to, ako jazdil ozraty. Ale on nikoho nezabil, horsie je to s p.Lipstejnom. Aaj s tym druhym tiez, a takito rozhoduju o nas, to je ostuda. Preco vsetci cusia???

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *