Vláda: B. Gröhling: Pripravujeme sa na to, čo sa bude diať od 11. januára

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. decembra (TASR) – Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) povedal, že si nestíhal pozrieť materiály na vládu, preto nechce hovoriť komplexne. Skôr sa pripravujeme na to, čo sa bude diať od 11. januára 2021, uviedol v pondelok pred rokovaním vlády.

Pýtať sa plánuje na to, ako sa nastavia pravidlá od tohto dátumu. Minister poznamenal, že sa zvažujú rôzne spôsoby testovania. „Aj to pôvodné, ktoré bolo navrhované, aj nové – kloktanie. Tam však budeme musieť urobiť veľmi veľa úkonov, či už v rámci nákupu, vyhodnocovania, logistiky,“ povedal s tým, že aj o tom budú rokovať buď na vláde, alebo na pondelkovej koaličnej rade.

Vianočné prázdniny budú od 21. decembra do 8. januára, potvrdil to minister. Pripomenul, že polročné prázdniny sú zrušené. O ďalších prázdninách sa podľa ministra školstva ešte nehovorilo, lebo nie je jasné, aká bude situácia v nasledujúcich mesiacoch.

Gröhling povedal, že v utorok (15. 12.) alebo v stredu (16. 12.) zverejnia plán. „Budeme tam pojednávať aj o spôsobe testovania, či pôjdeme aj deti, učiteľov a rodičov alebo to budeme nejakým spôsobom prerozdeľovať,“ dodal minister.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *