Vláda: Do generálskych hodností majú povýšiť a menovať 8 príslušníkov OS SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. decembra (TASR) – Do generálskych hodností by mohlo byť vymenovaných a povýšených osem príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Návrh v stredu schválila vláda, premiér Igor Matovič (OĽANO) ho predloží prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Do vojenskej hodnosti brigádneho generála majú byť vymenovaní plukovníci Pavol Tököly, Róbert Tóth, Roman Jantoš, Branislav Benka a Ladislav Dovhun.

Brigádni generáli Ivan Pach a Štefan Kovács majú byť povýšení do vojenskej hodnosti generálmajora. Generálmajor Ľubomír Svoboda má získať hodnosť generálporučíka.

Ako približuje materiál, v súčasnosti je v rezorte ministerstva obrany a v Ozbrojených silách SR plánovaných 15 funkcií s generálskou vojenskou hodnosťou, z ktorých je 11 obsadených profesionálnymi vojakmi s generálskou vojenskou hodnosťou a štyri funkcie sú obsadené profesionálnymi vojakmi v hodnosti plukovník.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *