Vláda: Do generálskych hodností majú povýšiť a menovať 8 príslušníkov OS SR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 16. decembra (TASR) – Do generálskych hodností by mohlo byť vymenovaných a povýšených osem príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Návrh v stredu schválila vláda, premiér Igor Matovič (OĽANO) ho predloží prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Do vojenskej hodnosti brigádneho generála majú byť vymenovaní plukovníci Pavol Tököly, Róbert Tóth, Roman Jantoš, Branislav Benka a Ladislav Dovhun.

Brigádni generáli Ivan Pach a Štefan Kovács majú byť povýšení do vojenskej hodnosti generálmajora. Generálmajor Ľubomír Svoboda má získať hodnosť generálporučíka.

Ako približuje materiál, v súčasnosti je v rezorte ministerstva obrany a v Ozbrojených silách SR plánovaných 15 funkcií s generálskou vojenskou hodnosťou, z ktorých je 11 obsadených profesionálnymi vojakmi s generálskou vojenskou hodnosťou a štyri funkcie sú obsadené profesionálnymi vojakmi v hodnosti plukovník.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *