Vláda: Financie zo stabilizačných pôžičiek sa presunú v prospech iných pôžičiek

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. decembra (TASR) – Nevyužité financie vo výške 1.850.000 eur, ktoré boli určené na stabilizačný príspevok pre študentov bakalárskeho študijného programu ošetrovateľstvo v dennej forme štúdia odboru ošetrovateľstva, sa presunú v prospech iných pôžičiek. Suma 1,3 milióna bude určená na pôžičky pre študentov, 550.000 na pôžičky pre pedagógov. Vláda v stredu na svojom rokovaní súhlasila so zmenou účelu použitia bežných výdavkov pridelených v roku 2020 v kapitole rezortu školstva.

Rovnako vláda súhlasila aj so zmenou účelu použitia financií vo výške 130.000 eur určených na financovanie Štipendia Martina Filka v prospech pôžičiek pre študentov vo výške 90.000 eur. Na pôžičky pre pedagógov majú smerovať financie vo výške 40.000 eur.

Po schválení zmeny účelu vládou rezort školstva poskytne finančné prostriedky Fondu na podporu vzdelávania, ktorý ich využije na poskytnutie schválených pôžičiek pre študentov a pedagógov, vyplácať ich bude v prvom kvartáli roka 2021. „Tým sa zvyšujú disponibilné zdroje Fondu na podporu vzdelávania, o ktoré bude môcť navýšiť zdroje na pôžičky v termínoch na predkladanie žiadostí o pôžičku v roku 2021,“ uzavrel rezort školstva.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *