Vláda: Koncepcia normalizácie má pomôcť so znížením administratívnej záťaže

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 9. decembra (TASR) – Koncepcia štátnej politiky technickej normalizácie, metrológie, kvality, posudzovania zhody a akreditácie orgánov posudzovania zhody na roky 2021 až 2024, ktorú v stredu prerokovala a schválila vláda, má okrem iného pomôcť znížiť administratívnu záťaž.

„Cieľom koncepcie je napríklad podpora podnikateľského prostredia, zníženie administratívnej záťaže, nastavenie spravodlivejšieho a transparentnejšieho systému výberu pokút, zvýšenie kvality organizácií verejnej správy či zvýšenie digitalizácie procesov,“ spresnil Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo (ÚNMS) SR v predkladacej správe.

V predloženom materiáli sú podľa ÚNMS podrobne spracované jednotlivé oblasti pôsobnosti úradu (technická normalizácia, metrológia, posudzovanie zhody a akreditácia orgánov posudzovania zhody) so zhodnotením súčasného stavu a s následným rozpracovaním koncepčných zámerov na roky 2021 až 2024.

Úrad dodal, že koncepcia bola predmetom medzirezortného pripomienkového konania 23. októbra až 5. novembra. Na rokovanie vlády SR sa koncepcia predkladá bez rozporov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *